Cubanacán rumy

Dominikánská značka rumů Cubanacán je na trhu poměrně nová, nicméně se dá už podle prvotních ohlasů tušit, že má před sebou velkou budoucnost. Cubanacán – to jsou rumy do koktejlů, ale i ušlechtilé rumy vzniklé metodou solera. V nabídce našeho eshopu máme zatím dva kousky.

Co všechny rumy Cubanacán spojuje? Upřímně – není toho moc. Všechny vznikly v Dominikáně pod patronací rodinného podniku Oliver&Oliver. Dva námi nabízené mají alespoň společnou barvu, jinak je ale pro rumy Cubanacán typická velká rozmanitost – v barvách a logicky i v chuti.

 

Jaký rum Cubanacán koupit…

 

  • když chci míchat koktejl? Pomerančová vůně rumu Cubanacán Orangerie svádí k míchání, ale tento rum je jednoznačně lepší samotný. Místo něj namíchejte do koktejlu jiný ochucený rum – třeba tříletý Dzama Vanilla z Madagaskaru, v jehož lahvi je ukrytý celý vanilkový lusk.
  • když na ceně (ne)záleží? Obecně se o rumech Cubanacán dá říci, že jsou k peněžence velmi přívětivé. Dvanáctiletá varianta Cubanacánu stojí méně než šest set korun, zatímco stejně starý rum Diplomático pořídíte o více než třetinu dráž. Skvělý poměr ceny a kvality!
  • když jsem rumový začátečník? Sladší než většina ostatních rumů, a tudíž oblíbený mezi laiky je Cubanacán Orangerie. A pozor! Tento pomeranči ochucený dominikánský rum má dokonce jen 30 % alkoholu, druhý den tak po jeho degustaci nebudete mít těžkou hlavu.
  • když jsem rumový fajnšmekr? Vlajkovou lodí značky Cubanacán je aktuálně Cubanacán Reserva Familiar 12 Años Solera. Polosladký rum s výraznou a silnou vůní a s chutí, ve které se odráží dřevo a ořechy. Někteří mu předpovídají velkou budoucnost.