Cubaney rumy

Dlouhá léta zrání, veliká péče a znalosti a zkušenosti těch, kteří je míchají. To je základ pro edici kvalitních rumů Cubaney, které pocházejí z Dominikánské republiky z produkce rodinného podniku Oliver&Oliver, ale ve kterých se zároveň odrážejí tradiční kubánské metody výroby a staření.

 

Co všechny rumy Cubaney spojuje?Všechny zrají v kvalitních amerických a francouzských sudech v solera systému. Nicméně každý jinou dobu. Výsledkem u všech je ale skvělý rum hnědé barvy, který je stáčený (s výjimkou luxusního Centenario) do vysokých štíhlých lahví.Jaký rum Cubaney koupit…

 

  • … když chci míchat koktejl? Rumů Cubaney je do koktejlů škoda a pijí se čisté. Nicméně s trochou nadsázky je možné za koktejl považovat rum Cubaney Elixir – směs dvanáctiletých rumů a s kapkou hroznové šťávy. Díky tomu má nezaměnitelnou a unikátní chuť.
  • … když na ceně (ne)záleží? Dvanáctiletý Cubaney Gran Reserva 12 Años je nadprůměrný rum za příjemně průměrnou cenu. A svou cenou potěší i rum Cubaney Estupendo, který byl dlouho vlajkovou lodí celé řady Cubaney a který u nás pořídíte výrazně pod tisíc korun.
  • … když jsem rumový začátečník? Příjemně sladká chuť rumu Cubaney Elixir obvykle začátečníky nadchne. A nic nezkazíte ani rumem Cubaney Solera Reserva 8 Años , v jehož chuti a vůni je zase výrazně cítit dřevo. Ten je poměrně mladý, ale v kvalitě za ostatními rozhodně nekulhá.
  • … když jsem rumový fajnšmekr? RumCubaney Centenario se může pyšnit titulem nejlepšího rumu pro rok 2012. Aby také ne, zrál v sudech 30 let a na jazyku má až krémovou konzistenci. A do desítky nejlepších rumů světa patří i Cubaney Exquisito, jednadvacetiletý rum se silným a osobitým charakterem.netradiční a tak trochu avantgardní záležitost.