Cubaney

Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera

  • Výrobce:Cubaney
  • Země původu:Dominikánská republika
Rum, jehož konzumace je zážitek nejen pro chuťové pohárky, ale i pro čich. Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera je hnědý rum z Dominikánské republiky, který rozhodně patří k nadprůměru. Jeho cena je nicméně naopak příjemně průměrná.
Delší popisek:

Smíchejte ty nejlepší rumy, přidejte k nim maximální péči a lásku k rumovému řemeslu. Smíchejte s tradičními kubánskými postupy výroby a na závěr to všechno nechte dvanáct let zrát v solera systému v kvalitních sudech po americkém burbonu. Co vznikne? Nasládlý hnědý rum Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera. Další z dominikánských rumů od rodinného podniku Oliver&Oliver, který si drží vysoký standard v chuti i kvalitě.

Vychutnávejte ho z baňatého skla

Postavte vedle sebe jednadvacetiletou, osmnáctiletou, patnáctiletou a dvanáctiletou „verzi“ rumů Cubaney. Dvanáctiletý Cubaney Gran Reserva bude nejsvětlejší – logicky, v dubových sudech strávil „nejméně“ času. Nicméně i dvanáct let je dost na to, aby získal zlatohnědou barvu a ve vůni i chuti jasné náznaky dubové dřevitosti.

Rum Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera je ve vůni poměrně silný, zároveň ale jemný. Cítit je trocha čokolády, náznak dřeva a výrazná sladkost a někde vzadu jen nepatrně vanilky. Mimochodem – nejlépe si vůni tohoto rumu vychutnáte z baňatého skla, ve kterém má rum nejvíce prostoru pro to, aby se rozvinul.

Plný sladký sexy rum

A chuť? Tu samozřejmě nejlépe vychutnáte přímo na jazyku. Je komplexní, hřejivá, sladká. Na patře je cítit čokoláda, pak vanilka s karamelem, dočkáte se i chuťových tónů koření, tabáku a také dřevitosti. Závěr je silný a dlouhý. Znalci Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera označují za plný, sladký a vyvážený rum. Objevují se i přízviska jako silný a aromatický nebo „sladký sexy“ rum.

Dvanáctiletý rum Cubaney Gran Reserva umí příjemně osvěžit letní večer, v zimě vás zase příjemně zahřeje a perfektně si rozumí s kvalitními dominikánskými doutníky.

Potvrzuje skvělou pověst rumů Cubaney

Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera je dalším důkazem toho, že skvělá pověst rumů Cubaney rozhodně není náhoda. V chuti všech se odráží dlouhá doba, kterou dostaly na zrání, zároveň ale i péče odborníků a pak i znalost tradičních kubánských metod výroby a staření, které si ale rodina Oliverů pečlivě chrání.

Aby také ne, prozradili byste vy recept na to, jak se z obyčejných rumů stává zlato v elegantních vysokých lahvích?

Proč právě tento rumProtože je příjemným „zlatým středem“. Nepatří sice mezi absolutní špičku mezi rumy Cubaney – ostatně laťka je v této edici nastavena opravdu hodně vysoko – zároveň jím ale nepohrdne ani ten, který rumům rozumí a vyzná se v nich. Příjemně nasládlá chuť rumu Cubaney Gran Reserva 12 Años Solera prostě nemůže nic zkazit.

Náš tipDvanáctiletý rum Cubaney Gran Reserva výrobce doporučuje pít samotný a s ničím ho nemísit. Maximálně do něj přidat kostku ledu. My nicméně doporučujeme vychutnávat si ho v teplotě, která se blíží pokojové, pak totiž nejlépe vynikne jeho vůně i chuť.