Cubaney

Cubaney Centenario

  • Výrobce:Cubaney
  • Země původu:Dominikánská republika
Když odmítáte kompromisy a chcete jen to nejlepší… pak sáhněte po rumu Cubaney Centenario. Směs až třicetiletých rumů v luxusním balení je zážitkem pro všechny smysly. Přesvědčte se o tom, že titul nejlepšího rumu světa pro rok 2012 je na správné adrese.
Delší popisek:

Tak jako je Rolls Royce pojem mezi automobily, je hnědý dominikánský rum Cubaney Centenario už teď legendou mezi rumy. A rumovým znalcům se zrychluje tep už jen při letmém zahlédnutí zlatého záblesku luxusní lahve, ve které je k mání.

Velmi silná a přesto dokonale harmonická chuť

Rum Cubaney Centenario má tmavě třešňovou až mahagonovou barvu. Jeho vůně je lehká, ovocná s tóny dubu, jež jsou připomínkou někdy i třiceti let, které tato směs těch nejlepších rumů strávila v kvalitních sudech po americkém burbonu a ve francouzských vinných sudech.

Ostatně dokonalý poměr jednotlivých druhů sudů stojí i za chutí rumu Cubaney Centenario. Ta je velmi silná, i přesto ale dokonale harmonická. Jsou v ní cítit tóny vanilky, čokolády i karamelu, k tomu i lehký náznak ovocnosti. A to vše se člověku na horním patře rozlévá v příjemně horkých vlnách.

Přetrvá dlouho na jazyku i ve vzpomínkách

Rum Cubaney Centenario má téměř krémovou chuť, která je teplá s velmi dlouhým a velmi silným závěrem. Zařazení mezi takzvané robusta rumy, které jsou velmi výrazné, je naprosto oprávněné. Chuť rumu Cubaney Centenario přetrvá na jazyku opravdu dlouho, až se chce říci, že skoro tak stejně dlouho jako následně ve vzpomínkách.

Rum Cubaney Centenario je doposud pravděpodobně tím nejlepším, co společnost Oliver&Oliver vyslala na trh. Je vlastně směsí rumů, z nichž některé byly do procesu zrání v kvalitních sudech vybrány už v roce 1983 – a o téměř třicet let později, po zásazích mistrů rumu, které mají blíž k alchymii než k exaktnímu počínání, vznikl dost možná jeden z nejlepších rumů světa.

Není levný, ale je nejlepší

Pravda, cena Cubaney Centenario rozhodně není zanedbatelná. Spíše naopak. V čase ale dále narůstá a vlastnit svoji vlastní elegantní lahev z těžkého skla se zlatými prvky a mahagonovým obsahem je snem mnoha milovníků rumu.

Rum Cubaney Centenario je v chuti složitý a spíše než na laika udělá dojem na člověka, který se v kvalitních rumech vyzná a který ocení vzájemné prolínání chutí. Mimochodem, ideální způsob jak si tento rum vychutnat je prý ve spojení s opravdu kvalitním doutníkem. A i v tomto případě doporučujeme některý z Dominikánské republiky.

Proč právě tento rum Protože patří mezi deset nejlepších rumů světa, protože byl vyhlášený nejlepším rumem planety pro rok 2012, protože je považovaný za nejlepší rum z Dominikánské republiky… Máme pokračovat? Výčet nej u rumu Cubaney Centenario je sáhodlouhý a značí, že máte co dočinění s opravdovým skvostem.

Náš tip Říká se, že ty nejlepší prémiové rumy, by člověk neměl „kazit“ žádným mícháním a dokonce ani kostkami ledu. Nicméně samotní výrobci ze společnosti Oliver&Oliver doporučují tento rum popíjet s jednou kostkou ledu – prý proto, že se pak krásně rozvine vůně a rum Cubaney Centenario je v ústech ještě hladší. Tak to vyzkoušejte!