Cubaney

Cubaney Mojito

  • Výrobce:Cubaney
  • Země původu:Dominikánska republika
V hmoždíři pomačkat snítky čerstvé máty s třtinovým cukrem, přidat rum, limetovou šťávu a promíchat… tak nějak se připravuje klasické mojito. My vám ale nabízíme rum, který po tomto slavném rumovém koktejlu dokonce rovnou chutná. Cubaney Mojito, seznamte se!
Delší popisek:

Limetky, máta a sladkost

A po otevření lahve a očichání netradiční zážitky pokračují. Cubaney Mojito voní na rum velmi netradičně – po citrusech, zejména po limetkách a samozřejmě po mátě, která je pro mojito tak typická. Chuť je sladká, jako ostatně u spousty dalších rumů Cubaney, opět s limetkovým nádechem a jemnou příchutí máty. Táhne se a na patře nechává příjemnou sladkost.

Cubaney Mojito je ochucený bílý rumový likér. Jeho základem je rum – destilovaný nikoli z fermentované melasy, ale z fermentované šťávy cukrové třtiny. Právě proto jsou všechny rumy Cubaney tak příjemně lehké a svěží. Kromě rumu pak láhev ukrývá směs dalších extraktů a aromat, která snižují objem alkoholu na pouhých 30 procent a zároveň tomuto nápoji dávají příchuť mojita.

Původ na Kubě

Cubaney Mojito vzniká pod patronací destilérky Oliver&Oliver, podniku, který patří ke světové rumové špičce. Historie rumů s touto značkou na hrdle sahá až do poloviny 19.století, po Castrově revoluci na Kubě ale rodina i společnost přesídlili do Dominikánské republiky. A tady vyrábějí rumy staré tři i pětadvacet let – a pak i další rumové likéry. Pokud vás neláká Cubaney Mojito, můžete vyzkoušet karamelovou variantu, nebo příchuť pomerančů. Obě varianty máme v naší nabídce!

Cubaney Mojito je pak ideální party rumem – díky své originalitě i díky příznivé ceně. Do koktejlů už ho ale asi nemíchejte. Vždyť on sám je takovým koktejlem…

Proč právě tento rum?Protože není klasickým rumem, ale jemným rumovým likérem, jež v sobě snoubí chuť kvalitního rumu a těch nejlepších surovin pro přípravu mojita. Navíc je poměrně slabý a destilovaný z čerstvé šťávy – takže vás druhý den ani nebude bolet hlava.

Náš tip Cubaney Mojito je skvělý rum, ale opravdovému mojitu s čerstvou mátou, pomalu se rozpouštějícími krystalky třtinového cukru, s limetkami a rumem se prostě nevyrovná. Namíchejte si mojito podle našeho receptu. A použijte do něj třeba jiný rum Cubaney – co třeba bílý Cubaney Plata Natural?