Guantanamera rumy

„Dívka z Guantánama“ – tak se jmenuje slavná kubánská píseň, podle které dostala název edice rumů z portfolia rodinného podniku Oliver&Oliver, jež sice funguje v Dominikánské republice, nicméně při výrobě rumů velmi často vychází z kubánských tradic a původních kubánských metod výroby.

Co všechny rumy Guantanamera spojuje? To, že je v Evropě zatím příliš lidí nezná. Značka Guantanamera je poměrně mladá a nemá takový věhlas. Ve většině rumů Guantanamera se také odráží kubánský duch a mnozí říkají, že jsou k nerozeznání od „pravých kubánských“ rumů.

 

Jaký rum Guantanamera koupit…

 

  • když chci míchat koktejl? V koktejlech je naprosto nepostradatelný zlatohnědý rum Guantanamera Añejo Superior 5 Años. Jemná a kořenitá vůně s tóny dřeva a stejně tak dřevitá chuť jsou ideální kombinací pro daiquiri, ale i pro mojito, pro které jsou jinak typické bílé rumy.
  • když na ceně (ne)záleží? Pak vás potěší cena všech rumů značky Guantanamera. Tyto rumy totiž nabízejí skvělý poměr mezi kvalitou a cenou. Pětiletý rum Guantanamera stojí méně než pět set korun a výrazně levnější než ostatní desetileté rumy je i Guantanamera Añejo 10 Años.
  • když jsem rumový začátečník? Pak vsaďte na jinou ze značek z portfolia společnosti Oliver&Oliver. Příjemně sladké, a mezi začátečníky tudíž oblíbené jsou rumy značky Quorhum. Už dražší jsou potom patnáctiletý a jednadvacetiletý rum Ophtimus, ty ale ocení nejen laici, ale i znalci.
  • když jsem rumový fajnšmekr? K tajným tipům těch, kteří rumům opravdu rozumějí, patří v posledních letech rum Guantanamera Añejo 10 Años, rum s vyspělou a důstojnou chutí, které dominuje dřevo. Jeho suchou chuť někteří dokonce přirovnávají k velmi kvalitnímu koňaku.