Opthimus rumy

Malé limitované edice, které jsou vyráběné pečlivě a ručně. To je jeden ze základních poznávacích znaků rumů Opthimus, rumů, které pocházejí z Dominikánské republiky z dílny společnosti Oliver&Oliver, jež vznikla v 90. letech 20. století na kubánské tradici.

 

Co všechny rumy Opthimus spojuje? Všechny rumy Opthimus jsou vyráběné nikoliv z melasy, ale přímo z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Což zajišťuje jejich zvláštní vůni a chuť. Na všech navíc najdete ručně popisovaný štítek s rokem a číslem lahve, který zároveň slouží jako jakýsi certifikát pravosti.Jaký rum Opthimus koupit…

 

  • ... když chci míchat koktejl? Rumy Opthimus jsou pro míchání do koktejlů tabu! Míchat je je hřích. To raději sáhněte po bílém rumu Bielle, který je také přímo ze šťávy cukrové třtiny, nebo po hnědém patnáctiletém rumu Millonario.
  • ... když na ceně (ne)záleží? Rumy Opthimus prosluly malými nesmírně kvalitními edicemi. Nad dva tisíce korun se šplhá částka u rumu Opthimus 21 Años a Opthimus 25 Años. Ano, je to cenový nadprůměr, ale stejně nadprůměrný je i chuťový zážitek.
  • ... když jsem rumový začátečník? V chuti aromatický, silný a velkorysý je Opthimus 15 Aňos. V ústech neškrábe, nekope, je příjemně sladký a jen lehce dřevitý. Příjemně nasládlou harmonii chuti pak nabízí i Opthimus 21 Años, který je už dražší, ale užije si ho jak laik, tak odborník.
  • ... když jsem rumový fajnšmekr? Pak ochutnejte rum Opthimus 15 Años Solera Oporto, kvalitní řemeslný rum, který část procesu zrání strávil v sudech po portském víně. Chuť je proto směsí koření, sušeného ovoce a opojného portského. Každý rok jde do prodeje jen 1600 lahví!