Opthimus

Opthimus 15 Años Oporto

  • Výrobce:Opthimus
  • Země původu:Dominikánská republika
Rum, který tak trochu chutná a voní po portském – to je dominikánský Opthimus 15 Años Solera Oporto, vysoce kvalitní řemeslný rum, který vznikal pod rukama těch, kteří rumy milují a rozumí jim. Koktejl dominikánského temperamentu a kubánských zkušeností, který stojí za to ochutnat!
Delší popisek:

Při tvorbě opravdu kvalitních rumů je bezpodmínečně nutné dokonale ovládat umění výběru těch stoprocentně správných a vhodných sudů. Zvláště v okamžiku, pokud chcete vytvořit něco výjimečného. A u rumu Opthimus 15 Años Solera Oporto se to povedlo dokonale – stačí přičichnout a pohladí vás delikátní vůně kvalitního portského vína.

Když rum chutná po portském

Právě v sudech po kvalitním portském vínu totiž rum Opthimus 15 Años Solera Oporto strávil nějaký čas – a odráží se to jednak v jeho barvě, která je hřejivá červenohnědá, tak především ve vůni a chuti.

Vůně tohoto patnáctiletého rumu, který má na štítku jako zemi původu uvedenou Dominikánskou republiku, je dokonalou směsí koření a sušeného ovoce. Sladkost je tady v souladu s jemnou pikantností a na pozadí je jednoznačně lehce cítit těžké portské.

Ve chvíli, kdy se rum Opthimus 15 Años Solera Oporto poprvé dotkne jazyka, ucítíte jemnou vanilku a skořici, pak i sušené ovoce a možná trochu ostřejší akcent, který má na svědomí 43 procent alkoholu. Střední tělo je harmonií koření, portského vína a příjemně sladkosti, která přejde v hřejivý závěr, jež je výrazně cítit po portském.

Jen v limitované edici

Rum Opthimus 15 Años Solera Oporto najdete v nabídkách obchodů pod několika názvy – ať už je to Opthimus Porto nebo Opthimus 15 Años Barricas de Oporto, vždy ho poznáte podle jednoduchého zeleného štítku, na kterém je ručně vypsané číslo lahve a rok jejího stočení – a ve stáčírně Oliver&Oliver se s tím ani moc nenadřeli, protože lahví tohoto rumu bylo v roce 2011 stočeno jen 1600.

Malá a výrazně limitovaná edice je nicméně zárukou toho, že dostanete opravdu kvalitní rum, který byl vyráběný ručně a který by měl být uložený na speciálním místě a určený je pro speciální okamžiky.

A pozor – ač je rum Opthimus 15 Años Solera Oporto stáčený v Dominikánské republice, sami tvůrci připomínají, že jejich rodina pochází z Kuby, která je naučila všechno důležité o tvorbě opravdu kvalitních rumů.

Proč právě tento rum Opthimus 15 Años Solera Oporto je opravdu vysoce kvalitní ručně stáčený řemeslný rum. V každém doušku je cítit péče, kterou dostal – a to i přímo z rukou současného majitele společnosti Dona Pedra Olivera. Není mnoho jiných rumů, které dostávají takovou péči jako rumy Opthimus.

Náš tip Pokud se vám naskytne příležitost ke koupi, pak rozhodně neváhejte, protože cena lahví tohoto rumu v čase postupně narůstá. Není divu, edice rumu Opthimus 15 Años Solera Oporto je limitovaná, a ač je lahví pořád méně a méně, zájem o ně roste.