Opthimus

Opthimus 21 Años

  • Výrobce:Opthimus
  • Země původu:Dominikánská republika
Výborně chutná a navíc krásně vypadá. Jednadvacetiletý rum Opthimus 21 Años z Dominikánské republiky je pýchou mistrů, kteří ho vytvořili, a nutností v každém kvalitním rumovém baru. A pozor – díky své jemnosti chutná jak znalcům, tak laikům!
Delší popisek:

Dodatek „Magna Cum Laude“, který je umístěný na lahvi hned za názvem rumu, je dokonalou zkratkou toho, jaký rum Opthimus 21 Años vlastně je. Přeložit se tato slova dají jako “velká chvála”. A opravdu – jen chválu pro tento hnědý rum z Dominikánské republiky mají jak milovníci rumů, tak laici.

Jemný v nose, sladký na jazyku

Rum Opthimus 21 Años je z rodiny Opthimus rozhodně nejtmavší. Jeho barva je temně červená až mahagonová s fialovými odlesky. Při očichání do nosu zabloudí vůně odkazující na výrazný a energický charakter, jsou to povětšinou sladké, měkké tony, které v nose neškrábou. Cítit jsou pražená zrnka kávy, kakaové boby a logicky i staré věkovité dřevo. Vždyť je tomuto rumu jednadvacet let!

První ochutnání je o medu, vanilce a čokoládě, cítit je i cukrová třtina a její sladkost. Je intenzívní, ale zároveň jemná, komplexní s dlouhým nasládlým zakončením. Znalec ocení jemné chuťové nuance, laik potom celkovou jemnost a příjemně hřejivý pocit na jazyku.

Firma Oliver&Oliver tento rum vypustila do světa v roce 2009 – a to v limitované edici, o kterou byl – vzhledem ke skvělé pověsti ostatních Opthimus rumů – veliký zájem. A nezklamal. Právě naopak. Opthimus 21 Años je řazený mezi špičku a jeho cena postupem času narůstá. Pokud ho tedy také chcete vlastnit, pak neváhejte.

Pýcha mistrů rumu

Rumoví mistři z Oliver&Oliver, z rodinného podniku, jež má své kořeny na Kubě, odkud ale rodina v roce 1959 utekla, o tomto rumu hovoří jako o své pýše a o svém pokladu. Jeho výroba prý vychází z receptury z 19. století, kterou ale citlivě přizpůsobili chutím a potřebám současného trhu. Výsledkem je potom rum, ve kterém se v dokonalém souladu mísí zkušenost a historie s moderními trendy a chutěmi.

Pokud si rum Opthimus 21 Años pořídíte do svého rumového baru, pak vězte, že se k vám dostane lahev s jednoduchým, ale ručně popsaným štítkem – bude na něm pořadové číslo lahve a rok, kdy byla naplněna. Netradiční podpis, který je zároveň i zárukou toho, že se k vám dostává originál z konkrétní limitované edice.

Proč právě tento rum Protože jeho chuť ocení jak znalci, tak laici i úplní začátečníci. Je totiž krásně jemná, komplexní a stavící na souhře příjemné sladkosti a kořeněnosti. Jen minimum takto starých rumů je tak chuťově přívětivých i vůči začátečníkům.

Náš tipRum Opthimus 21 Años nejen skvostně chutná, ale i skvostně vypadá. Je dodávaný buď v netradiční papírové „ohrádce“, nebo v bytelné krabici vyložené saténem. Tak i tak je ale perfektní volbou, pokud chcete někomu udělat radost i na pohled pěkným dárkem.