Presidente rumy

Dominikánská značka Presidente je mladá – na trhu se objevila jen před několika málo lety, v Česku oficiálně dokonce až v roce 2013. O kvalitu se ale nemusíte bát – vzniká totiž pod ochrannými křídly společnosti Oliver&Oliver - tedy v malých, ale neuvěřitelně kvalitních ručně vyráběných edicích.

Co všechny rumy Presidente spojuje? Podobizna kubánského hrdiny José Martía na etiketě a pak také výroba nikoli z melasy, ale z čerstvé šťávy cukrové třtiny, což těmto rumům zajišťuje jedinečnou nasládlou chuť, jež je jemná a elegantní. Navíc díky tomu prý tolik nebolí druhý den hlava.Jaký rum Presidente koupit...

 

  • když chci míchat koktejl? Možná je ho do koktejlů trochu škoda, ale chutná v nich znamenitě. Hnědý rum Presidente 15 Años vzniká solera systémem zrání, poctivou ruční prací a voní po dřevě a čokoládě. Chuť je sladká a v koktejlech výrazná tak akorát.
  • když na ceně (ne)záleží? Rumy Presidente nejsou za hubičku. Na druhou stranu ale za své peníze dostanete opravdovou kvalitu. Pokud chcete malinko ušetřit, ale ne na úkor kvality, zkuste třeba 12letý Diplomático Reserva Exclusiva nebo rumy Botran, včetně osmnáctileté varianty.
  • když jsem rumový začátečník? I když se v rumech příliš nevyznáte, budou vám rumy Presidente chutnat. Jsou totiž příjemně sladké, tu s nádechem vanilky, tu medu. A pokud byste raději výraznější vanikovou chuť, zkuste třeba rum Dzama Vanilla, jež je vanilkou kořeněný.
  • když jsem rumový fajnšmekr? Hnědý rum Presidente 23 Años je jedním z nejnovějších rumových přírůstků, firma ho představila až v roce 2013, první recenze ale byly veskrze pozitivní a třiadvacetiletý Presidente si našel cestu i k opravdovým fajnšmekrům.