Puntacana rumy

Edice rumů od společnosti Oliver&Oliver, jež dostala své jméno podle nejslavnějšího letoviska Dominikánské republiky, odkud také pochází. Puntacana Club je poměrně nová značka, nicméně stejně jako ostatní rumy od rodiny Oliverů hned na začátku dostala kladné ohodnocení od znalců.

Co všechny rumy Puntacana Club spojuje? Všechny rumy Puntacana Club zrají v kvalitních dubových sudech a vycházejí z receptur z 19. století. Pro všechny také platí, že se při jejich výrobě snaží rodinný podnik Oliver&Oliver uplatnit co nejvíce lokálních surovin.

 

Jaký rum Puntacana Club koupit…

 

  • … když chci míchat koktejl? Každý rumový koktejl pošle do úplně jiného levelu Puntacana Club Black Rum. A to díky sladké vůni, ve které se mísí ovoce s karamelem i dřevem a těžší nicméně příjemně sladké chuti. Nejlepší je namíchaný jen jednoduše s colou.
  • … když na ceně (ne)záleží? Rum Puntacana XOX 50 Aniversario vznikl pro výjimečnou příležitost a je určený pro sváteční popíjení. Jeho cena je výrazně vyšší než u ostatních rumů Puntacana, ale dostanete za ni skvělý hnědý rum z extra limitované edice.
  • … když jsem rumový začátečník? Rum Puntacana Club Espléndido má pověst sladšího sexy rumu, jehož chuť není nijak náročná – v tom dobrém slova smyslu. A pro začátečníka vděčnou sladkou chuť má i už zmiňovaný Puntacana Club Black Rum. I ten je jen minimálně složitý.
  • … když jsem rumový fajnšmekr? Hnědý rum Puntacana Club Tesoro byl dlouhou dobu hlavním klenotem této rumové řady. Chuť je krásně strukturovaná, vůně je silná, a tak má tento rum jedinou vadu. Je tak dobrý, že ho vypijete opravdu velmi záhy po otevření.