Puntacana

Puntacana Club Espléndido

  • Výrobce:Puntacana
  • Země původu:Dominikánská republika
Sladké srdce a hřejivě jantarová barva – rum Puntacana Club Esplendido je příjemným společníkem pro chvíle s přáteli. Jde o spíše lehčí rum, který svou sladkou chutí osloví i ty, kteří rumům doposud příliš neholdovali. A znalce neurazí.
Delší popisek:

Rum a víno k sobě obvykle nepasují – pokud tedy nechcete, aby se vám hlava rozskočila druhý den ráno bolehlavem. Rum zrající v dubovém sudu, který byl původně vyroběný ve Francii pro kvalitní víno, je nicméně zárukou příjemného chuťového zážitku. Důkazem budiž rum Puntacana Club Esplendido.

Intenzívní vůně, sladká chuť

Rum Puntacana Club Esplendido je oficiálně hnědý rum, jehož barva je ale spíše hnědozlatá, jantarová a jež pochází z Dominikánské republiky z produkce společnosti Oliver&Oliver (která má své kořeny na Kubě a v Dominikáně působí až od 90. let 20. století).

Vůně rumu Puntacana Club Esplendido je intenzívní a příjemná. V prvním okamžiku příjemně citrusová, výrazná, později s rozvíjejícími se tóny dřeva, koření a pražených zrn. Chuť je sladká, na jazyku jsou cítit pražené ořechy i karamel. Je plná, perfektně vyvážená s delším příjemně kouřově štiplavým závěrem.

Nicméně znalci a fajnšmekři hovoří o tom, že je chuť spíše plošší, nijak výrazně náročná – rum Puntacana Club Esplendido je tedy ideální pro začátečníky, kteří v chuti nehledají na první doušek utajená zákoutí. Jde o sladší sexy rum, který neurazí ve sklenkách během večera s přáteli.

Důmyslně namíchaný v nejlepších sudech

Tento hnědý rum vzniká v solera systému, kdy dochází k důmyslnému mísení obsahů sudů, v nichž jsou starší rumy, s rumy mladšími. Obvykle se tedy o tomto rumu hovoří jako o směsi rumů o průměrné délce zrání osm let.

Mimochodem – k již zmiňovaným sudům – ty skutečně vznikaly ve Francii v dílně Francois Freres, která má historii sahající až na počátek 20. století a věhlas po celém světě. Sám rum Puntacana Club Esplendido potom patří mezi takzvané Grandes Rones – rumy vyráběné v menších edicích s důrazem na maximální kvalitu.

Puntacana Club Esplendido je potěšením pro všechny smysly – a to nejen pro čich a chuť. Krásná je i láhev, do které je lahvován. Její tvar je oblý, štítek elegantní a nepříliš nápadný. A pokud má člověk štěstí, pak může tento rum održet i v dárkovém balení – tedy v elegantním kartonové krabici, která tento rum chrání.

Proč právě tento rumProstě proto, že za jeho výrobou stojí Oliver&Oliver, dominikánská společnost, která svůj věhlas postavila na malých dokonale propracovaných edicích kvalitních rumů. Narazíte na lahvi rumu právě na tuto společnost? Pak máte s největší pravděpodobností čest s opravdu dobrým rumem!

Náš tipPokud budete vybírat rum Puntacana Club Espendido přímo v obchodě, pak dejte pozor, abyste nesáhli vedle. Láhev tohoto rumu je totiž téměř totožná s lahví rumu Puntacana Club Tesoro. Rozdíl je ale v barvě – rum Tesoro je výrazně tmavší než jantarový Esplendido.