Puntacana

Puntacana Club Tesoro

  • Výrobce:Puntacana
  • Země původu:Dominikánská republika
Puntacana Club Tesoro je pokladem společnosti Oliver&Oliver. Hnědý rum se silnou vůní a teplou a výraznou chutí je nezbytností v rumové skříňce každého, kdo se považuje za rumového znalce. Jen pozor na to, že jeden doušek nikdy nestačí!
Delší popisek:

Říká se, že dominikánské letovisko Punta Cana je nebem na Zemi. A pokud je Punta Cana nebem, pak je hnědý rum Puntacana Club Tesoro božským nápojem. Ohromný gurmánský zážitek – a to nejen pro jazyk – i tak charakterizují tento rum rumoví znalci.

Intenzívní vůně a lehce štiplavá chuť

Říci, že má Puntacana Club Tesoro barvu čaje, je jako označit Monu Lisu za malůvku. Barva je zlatohnědá s odlesky, které odkazují na dlouhé roky v dubových sudech po whisky.

Vůně tohoto rumu je velmi intenzívní a hrne se na vás okamžitě po otevření lahve. Nejprve zemitost s tóny rašeliny a pak trochu dřevitosti dubu – opět památka na dobu zrání. Chuť je hřejivá a silná, krásně strukturovaná a plná. Je malinko štiplavá a mění se s každým poválením na jazyku. Rumovým mistrům se pak povedlo závěr „bylinkově“ vybrousit. Až by člověk řekl, že si opravdu pomohli kořením, ale rum Puntacana Club Tesoro skutečně není „dotažený“ žádným přidaným aroma.

Lehký dotek whisky

Rum Tesoro zrál dlouhé roky v dubových sudech po single malt whisky – a pozorný degustátor v jeho chuti jemné nenápadné a o to sofistikovanější tóny whisky skutečně objeví. Tento hnědý rum má „jen“ 38 % alkoholu, nicméně jeho štiplavější chuť trochu mate a méně znalý člověk by usuzoval na mnohem silnější nápoj.

Puntacana Club Tesoro vznikl v Dominikánské republice pod hlavičkou společnosti Oliver&Oliver, která se specializuje spíše na menší, ale o to exkluzivnější rumové edice. Původně prý byl vyráběný jen pro trh v Dominikáně, pozitivní recenze ale nakonec firmu přiměly s tímto rumem jít na trh i v Evropě – a i tady se dočkal velmi pozitivního přijetí.

Má jedinou vadu – je příliš dobrý

Ti, kteří ho ochutnali říkají, že má vlastně jen jednu vadu. Jeho neustále se měnící chuť vás nutí k tomu, abyste ochutnávali a ochutnávali a ochutnávali... a baňatá lahev, která bývá občas ukrytá ještě v hnědočervené kartonové krabici, se velmi rychle vyprázdní.

Proč právě tento rumProtože je jeho výroba téměř uměním. Společnost Oliver&Oliver chce pro výrobu tohoto rumu jen cukrovou třtinu z plantáží v bezprostředním okolí palíren a vodu z místních zdrojů. Všechny suroviny musí být co nejčerstvější – jen tak je prý možné dosáhnout tak krásně strukturované chuti.

Náš tip Puntacana Club Tesoro je rum příliš dobrý na to, abyste ho popíjeli ve spěchu. Vychutnejte si ho opravdu v klidu, večer, když už opravdu nic nemusíte. A úplně nejlépe s nějakým opravdu dobrým doutníkem.