Puntacana

Puntacana Club Black Rum

  • Výrobce:Puntacana
  • Země původu:Dominikánská republika
Barva tabákových listů, vůně tropického ovoce a chuť karamelu s kakaem. Seznamte se s Puntacana Club Black Rum, nápojem, který každý váš koktejl povýší na božský nápoj. Chuť Karibiku koncentrovaná do jedné lahve!
Delší popisek:

Když Juanillo Oliver v 19. století na Kubě zakládal rodinnou firmu, nesoustředil se jen na výrobu rumů, ale i na pěstování tabáku. Jeho potomci, kteří firmu Oliver&Oliver obnovili v devadesátých letech 20. století v Dominikánské republice, už se specializují jen na rumy. Připomínkou tabákové historie je ale bezesporu barva rumu Puntacana Club Black Rum – připomíná prý totiž právě barvu tabákových listů.

Karamel, kakao, koření...

Vůně hnědého rumu Black Rum je potom sladká, karamelová s tóny sušeného tropického ovoce, sladkostí medu a lehkou dřevitostí dubu. A ač se o rumech Puntacana Club říká, že jsou spíše lehčího a středního charakteru, je chuť Black Rumu na začátku těžší. Střední tělo je sladké, až sirupové, až později přicházejí lehčí tóny karamelu a kakaa. Závěr má kořeněný charakter – ale pozor! Black Rum není dochucený žádným kořením! Vše je jen výsledek zrání a mísení.

Mimochodem – Black rum od Puntacana Club vzniká v solera systému a všechny rumy z této směsi zrají v kvalitních dubových sudech. Jaké je průměrné stáří této směsi firma Oliver&Oliver, jež tento rum vyrábí, neuvádí, nicméně dle barvy znalci rumů usuzují na osm až deset let.

Ideální rum do koktejlů

Značka Puntacana Club je v portfoliu firmy Oliver&Oliver poměrně nová, nicméně ihned po uvedení na trh získala v drtivé většině jen kladné recenze. Stejně tak Black Rum, který je prý ideální volbou pro rumové začátečníky a perfektní ingrediencí do rumových koktejlů a long drinků vůbec.

Black Rum se tak právem řadí mezi tzv. Grandes Rones, rumy od Oliver&Oliver vynikající nadprůměrnou kvalitou, jež je výsledkem poctivé ruční práce, kvalitních surovin a tajných rodinných receptur, které sahají až k Juanillovi Oliverovi do 19. století.

Puntacana Club Black Rum je k dostání v baňaté lahvi ze zeleného skla. Štítek pak dokonale odráží název tohoto rumu – na lesklém černém podkladu je matný černý nápis „Black Rum“. Rum je občas dodáván i v dárkové kazetě – která je také vyvedena v elegantní černé barvě.

Proč právě tento rumPříjemná, tak akorát výrazná sladkost, náznak koření, karamel, kakao, minimální složitost... „černý“ rum od Puntacana Club je díky své chuťové přímočarosti ideálním nápojem pro začátečníky. Navíc za ním stojí značka Oliver&Oliver, příslib toho, že jde o rum vyrobený z těch nejkvalitnějších surovin.

Náš tipBlack rum od Puntacana Club je perfektní ingrediencí do koktejlů, to už jsme zmiňovali. A podle mnohých prý není třeba vymýšlet nic složitého – úplně nejlépe prý jeho sladká chuť ladí s colou. Vyzkoušejte to!