Quorhum rumy

Rumy z Dominikánské republiky, ve kterých nicméně tepe kubánské srdce. Značka Quorhum je další z těch, které vytvořila společnost Oliver&Oliver, jež při výrobě těchto rumů propojila staré kubánské tradice s moderními postupy. Výsledkem je potom edice sladkých a chuťově výrazných rumů.

Co všechny rumy Quorhum spojuje? Jsou výrazně sladké a vysloužily si proto srovnání s rumy Zacapa. Společnou mají i podobu moderní designové lahve, do které jsou lahvovány. Liší se jen číslem, jež označuje roky zrání, na hrdle. Všechny pak patří mezi „robusta“ rumy.

 

Jaký rum Quorhum koupit…

 

  • když chci míchat koktejl? Sladkost a vanilka se mísí v chuti rumu Quorhum 12 Años Solera, který má jemnou elegantní vůni a vrstvenou chuť. Jde o rumový universál, který chutná samotný, ale hlavně v rumových koktejlech. Vyzkoušejte ho především v Cuba Libre.
  • když na ceně (ne)záleží? Limitovaná edice rumu Quorhum 30 Aniversario není za hubičku. Jde o nejdražší rum této značky. Nicméně jeho chuť, ve které je v dokonalé rovnováze sladkost s dřevitostí, bere dech. Drahý, ale skutečně luxusní. Tak se dá chararakterizovat právě tento rum.
  • když jsem rumový začátečník? Díky své sladkosti budou rumovému laikovi chutnat asi všechny rumy Quorhum. Sáhněte ale spíše po těch „mladších“. Quorhum 15 Años Solera je sladký, intenzívní a kvalitní a v jeho chuti se snoubí čokoláda s karamelem a hnědým cukrem.
  • když jsem rumový fajnšmekr? Dokonalý koktejl moderny a starých kubánských tradic, to je Quorhum 23 Años Solera. Výrazná, plná a sladká chuť obsahuje i tóny pražených oříšků a mandlí. Není to nejznámější rum, rozhodně se ale může kvalitou srovnávat s těmi nejlepšími.