Quorhum

Quorhum 12 Años Solera

  • Výrobce:Quorhum
  • Země původu:Dominikánská republika
Někdo to rád sladké! Hnědý Quorhum 12 Años Solera je rum vzniklý podle kubánských tradic, ale v Dominikánské republice. Zvláštní a jemně vrstvená chuť zaujme jak laiky, tak rumové znalce. A to jak v čistém stavu, tak v některém z koktejlů.
Delší popisek:

Dominikánská republika – to nejsou jen božské pláže, ale i božské rumy. Patří mezi ně i hnědý rum Quorhum 12 Años Solera. Nicméně pozor – v elegantní lahvi, na které je jako země původu uvedena právě Dominikána, tluče kubánské srdce. Právě z Kuby totiž pochází rodina Oliverů, jež stojí za jeho výrobou.

Decentní vůně a plná sladká chuť

Quorhum 12 Años Solera má hnědou, teple kaštanovou barvu a jemnou a elegantní vůni. V ní se mísí příjemná sladkost, tóny karamelu s trochou vanilky a špetkou květů. Vnímavější nos ve vůni tohoto rumu zachytí i lehké medové aroma.

Chuť je na začátku plná a sladká, příjemně vyvážená a v souladu s vůní. I na jazyku tak pocítíte karamel, vanilku a lehké dubové tóny. Naopak jen minimálně vás bude na jazyku štípat alkohol, jeho štiplavost je v chuti rumu Quorhum 12 Años Solera potlačená. Rum Quorhum 12 Años Solera je sladký a někteří tak hovoří o tom, že je vhodnou alternativou k rumům Zacapa, které jsou také sladší než většina ostatních.

Dvanáct let v sudech po burbonu

Quorhum 12 Años Solera se vyrábí z čerstvé cukrové třtiny, nikoli z melasy, jako velká část ostatních rumů, a je směsí rumů, jež zrají v dubových sudech po americkém burbonu a jejichž průměrné stáří je 12 let. Nicméně pozor! – část rumů v této směsi je stará až třicet let. A jak už předchozí řádky napověděli – jde tedy o takzvaný solera systém zrání.

Je balený do elegantní a moderně pojaté lahve se stříbrným štítkem, který je totožný téměř pro všechny rum z edice Quorhum. Jedinou odlišností je potom výrazná číslovka na hrdle lahve, která jasně říká, jaké je průměrné stáří rumu uvnitř.

Koktejl Dominikánské republiky a Kuby

Quorhum 12 Años Solera je prémiový rum vyráběný v rodinném podniku podle starých kubánských tradic, nicméně zabalených do moderního kabátu a uplatňovaných v novém lihovaru, který rodina nechala vybudovat v Dominikánské republice nedaleko města Santo Domingo. Prý proto, že jsou podmínky nejpodobnější těm na Kubě.

Proč právě tento rum Velmi zvláštní a jemně vrstvená chuť potěší laiky i rumové znalce. Hnědý Quorhum 12 Años Solera je rumový universál, který chutná příjemně sladce samotný i v koktejlech. A značka Oliver&Oliver je záruka kvality.

Náš tip Skvěle chutná samotný, ve skleničce s pár kostkami ledu, ale využijete ho i při míchání luxusních rumových koktejlů. O třídu výš povýší i „obyčejný“ a jednoduchý koktejl Cuba Libre, stačí jen použít právě tento rumový skvost.