Quorhum

Quorhum 15 Años Solera

  • Výrobce:Quorhum
  • Země původu:Dominikánská republika
Sladký, intenzívní, kvalitní. Takový je hnědý rum Quorhum 15 Años Solera z produkce Oliver&Oliver. Pořiďte si ho do rumové skříňky, pokud milujete sladší rumy. Pak budete nadšení chuťovou kompozicí, ve které se mísí tóny čokolády, karamelu i hnědého cukru.
Delší popisek:

Přáteli tohoto rumu jsou dobrý doutník, spousta času a klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Rum Quorhum 15 Años Solera si to totiž zaslouží. Rum vycházející z tradičních kubánských receptur, ale zabalených do modernějšího hávu, je dalším ze skvělých produktů společnosti Oliver&Oliver z Dominikánské republiky.

Zlatý v barvě, sladký v chuti

Barva Quorhum 15 Años Solera je jantarová, zlatohnědá, příjmně medová. Vůně je potom intenzívní a jsou z ní cítít ořechy, sladký karamel a pak možná zachytíte i tóny čokolády. Každopádně je opravdu příjemná a předznamenává stejně příjemnou chuť.

Ta je vyvážená a na rozdíl od vůně hned na počátku lehce čokoládová. Horní patro pohladí výrazná sladkost – aby ne, vždyť jde o rum z cukrové třtiny – a pak se v chuti objeví i karamel, hnědý cukr a dřevitost, která jasně říká, že tato směs rumů zrála v sudech z dubového dřeva. Sladký a dlouhý je potom i závěr.

Kvalita a kubánská tradice v moderní lahvi

Výrobce Oliver&Oliver označuje rum Quorhum 15 Años Solera za směs až patnáctiletých rumů, které vznikly tradičním způsobem destilace, z kvalitních surovin, podle tradičních kubánských receptur, které nic nešidí a na první místo staví kvalitu. Na štítku ale najdete jako místo vzniku Dominikánskou republiku – to proto, že sem po Castrově převratu na Kubě rodina Oliverů utekla.

Hnědý rum Quorhum 15 Años Solera potom zraje v dubových sudech po americkém burbonu, jejichž objem je prý 220 litrů. Tak je prý zajištěný dokonalý poměr mezi plochou dřeva a množstvím rumu a následně i skvělá vyvážená chuť.

Sladký jako Zacapa

Někteří rum Quorhum 15 Años Solera díky jeho sladkosti přirovnávají k rumům Zacapa nebo k rumům El Dorado. Je tedy ideální volbou pro všechny, kteří mají raději sladší rumy.

Rum Quorhum 15 Años Solera je balený do moderně designované lahve, která je totožná pro všechny rumy z této edice a jež se liší jen číslovkou na hrdle. Její moderní vzhled pak dokonale koresponduje s chutí nápoje uvnitř, která vychází z původních receptur, ale odráží i moderní trendy.

Proč právě tento rum Quorhum 15 Años Solera je připravený tradičním způsobem destilace a zraje v pečlivě vybraných rumech. Stejně jako u všech ostatních rumů od Oliver&Oliver jde o limitovanou edici, která je orientovaná na menšinu, jež ocení kvalitu.

Náš tip Vyzkoušejte, jak se v rumech vyznáte prostřednictvím slepé ochutnávky! Rum Quorhum 15 Años Solera je totiž velmi podobný svému sourozenci, dvanáctiletému rumu Quorhum. Očichejte a ochutnejte je oba a zkuste říci, který je který. A není to tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát!