Quorhum

Quorhum 23 Años Solera

  • Výrobce:Quorhum
  • Země původu:Dominikánská republika
Exploze vůně i chuti. To přijde po otevření lahve rumu Quorhum 23 Años Solera. Tento hnědý rum je v chuti i vůni opravdu výrazný, silně sladký, komplexní a plný. Dopřejte si tuto směs až třiadvacet let zrajících rumů v moderní elegantní lahvi.
Delší popisek:

Rodinné bohatství může mít mnoho podob. V případě rodiny Oliverů je to třeba tři tísíce sudů a v nich šest set tisíc litrů kvalitního rumu. Jeho vzájemným mísením pak vznikají excelentní rumy a patří mezi ně i hnědý rum Quorhum 23 Años Solera.

Voní jako parfém, chutná božsky

Jeho vůně je mnohem výraznější než u jeho dvanácti a patnáctiletých sourozenců z edice Quorhum. Je výrazně sladká, medová, s tóny sladkého zralého ovoce a dubového dřeva na pozadí. Quorhum 23 Años Solera je rumový parfém, člověk by ho mohl očichávat hodiny a hodiny a stejně by se nenabažil.

Chuť rumu Quorhum 23 Años Solera je také velmi výrazná. Plná a sladká na začátku, později chutnající po pražených oříšcích a mandlích. Závěr je teplý, dlouhý a plný sladkých tónů v kombinaci s lehkou chutí dubového dřeva. Někteří jeho chuť přirovnávají k luxusním koňakům, jiní v souvislosti s jeho sladkostí hovoří o podobě s rumy Zacapa.

Tradiční destilace, moderní zrání

Rum Quorhum 23 Años Solera je směsí až třiadvacet let starých rumů, které zrály v sudech po americkém burbonu a metodou solera. A zatímco samotný proces destilace probíhá tradiční metodou, v procesu zrání se pak uplatňují i moderní postupy. Quorhum 23 Años Solera je příjemným koktejlem toho nejlepšího z historie a současnosti.

Moderní je i lahev, do které je rum lahvován. Elegantní tvar je doplněný stříbrným štítkem s výraznou číslicí „23“ na hrdle lahve a rum je navíc dodáván ve stříbrné papírové krabici. Při nákupu dejte pozor, abyste se nespletli, protože všechny rumy Quorhum jsou baleny velmi podobně.

Limitovaná, o to kvalitnější edice

Rum Quorhum 23 Años Solera je vyrobený v Dominikánské republice pod hlavičkou společnosti Oliver&Oliver, jež má kořeny na Kubě. Patří mezi takzvané „Grandes Rones“, rumy vyráběné v limitovaných edicích, které jsou vytvářeny pro ty, kteří ocení opravdovou kvalitu. Ostatně, důkazem kvality je fakt, že Oliver&Oliver vyrábí i značky Puntacana Club nebo Opthimus.

Proč právě tento rum Rum Quorhum 23 Años Solera, stejně jako všechny ostatní rumy z edice Quorhum, patří do takzvané „Robusta“ řady, tedy mezi rumy, které vynikají výraznou vůní a chutí. Nejste příznivcem jemných a decentních tónů, ale máte raději výraznější chutě? Pak je tento rum ten pravý!

Náš tipRum Quorhum 23 Años Solera vyniká sladší chutí, kterou mnozí přirovnávají ke stejně starému rumu Zacapa, v jehož chuti také dominují sladké tóny. A je jen na vás, zda dáte přednost klasice a zavedené značce Zacapa, nebo zda vyzkoušíte na trhu poměrně nový rum Quorhum.