Quorhum

Quorhum 30 Aniversario

  • Výrobce:Quorhum
  • Země původu:Dominikánská republika
Když se snoubí desítky let zkušeností a ty nejlepší rumy z Karibiku, vznikne hnědý rum Quorhum 30 Aniversario. Nápadná láhev a netradiční chuť, která je úplně jiná než u jiných třiadvacet let starých rumů. Chcete ho? Pak pospěšte! Rumy Quorhum vznikají v menších limitovaných edicích!
Delší popisek:

Při pohledu na ostré linie moderně pojaté lahve, ve které je rum Quorhum 30 Aniversario, by člověk čekal podobně ostrou chuť. Zdání ale klame, hnědý rum Quorhum 30 Aniversario původem z Dominikánské republiky má hedvábně jemné tělo a na svůj věk je opravdu příjemně nasládlý.

Dokonalá rovnováha chuti

Říká se, že čím je rum starší a čím déle zraje v dubových sudech, tím více se v jeho vůni a chuti odráží vlastnosti barelu, ve kterém zraje. Nicméně Quorhum 30 Aniversario, který tvoří blend rumů o stáří až třiadvacet let, je výjimkou z pravidla.

Jeho vůně je příjemně kořeněná, s nádechem vanilky, rozinek a karamelu. Nic nemá navrch, nic nedominuje, vůně je dokonale vyvážená a dřevitosti je v ní minimum.

V chuti je potom dřevitost v rovnováze se sladkostí. Chuť je plná a na jazyku odkazující na mandle, med i meruňky. I tady je věkovitosti málo, ale není to na škodu. Spíše naopak. Závěr je potom lehce kořeněný. Rum Quorhum 30 Aniversario je tak celkem po právu řazený mezi moderní rumy.

Dlouhá tradice a útěk z Kuby

Společnost Oliver&Oliver tento rum – a vlastně všechny rumy z rodiny Quorhum – staří, blenduje a lahvuje v Dominikánské republice. Samotné rumy ale pocházejí z jiných karibských zemí, nejčastěji z Panamy a Trinidadu. A i samotná firma Oliver&Oliver má kořeny v jiné zemi.

Vznikla totiž už v 19. století na Kubě. Jejím zakladatelem byl Juanillo Oliver a jeho potomci poté, co se na Kubě k moci dostal Fidel Castro, přesunuli rodinný podnik do Dominikány – přírodní podmínky jsou tu prý stejné, ty politické pak nepoměrně lepší.

Hnědý Quorhum 30 Aniversario by měli mít ve svém baru všichni, kteří se považují za rumové znalce a zároveň tak trochu vizionáře – nepatří k těm nejznámějším, v chuti není typickým „věkovitým“ prémiovým rumem a i design jeho lahve s ocelově šedým štítkem tak trochu předbíhá dobu. Rozhodně to ale není na škodu.

Proč právě tento rumQuorhum 30 Aniversario patří do skupiny rumů, které jsou společností Oliver&Oliver označované jako takzvané „robusto“ rumy – jejich vůně a chuť jsou velmi výrazné a naprosto nezaměnitelné. U tohoto rumu je navíc v dokonalé rovnováze dřevitost a sladkost.

Náš tip Až někdy narazíte na moderně vyvedenou lahev rumu Quorhum 30 Aniversario, neváhejte s jeho koupí. Příště už by totiž vůbec nemusel být k mání. Firma Oliver&Oliver svůj byznys totiž postavila na malých rumových edicích a limitovaných řadách – jen tak je podle ní možné nabídnout zákazníkům to nejlepší.