Santo Domingo

Santo Domingo Elixir Antaño

  • Výrobce:Santo Domingo
  • Země původu:Dominikánská republika
Velká neznámá a tudíž rozhodně výzva pro všechny, kteří rádi zkoušejí něco nového. Rum Santo Domingo Elixir Antaño se na trhu objevil až na konci roku 2012 a jeho specifická chuť se jen velmi těžko přirovnává k jakémukoli jinému rumu. Prostě se musí vyzkoušet!
Delší popisek:

Slunce, pláže a kokosové palmy, které je stíní. Dominikánská republika má podle organizace UNESCO nejkrásnější pláže světa a podle rumových znalců zase jedny z nejlepších rumů planety. A kdo ví, třeba se mezi ně brzy zařadí i hnědý rum Santo Domingo Elixir Antaño, který světlo světa spatřil teprve na konci roku 2012.

Jeho receptura je tajemstvím

Má barvu jantaru a vůni, ve které se mísí jak sladkost, tak koření a snad i tóny kůže. Chuť je potom velmi specifická a jen těžko přirovnatelná k některému jinému rumu. Dokonce se hovoří o tom, že jí zvláštní podtón dodávají maceráty z hroznů a z vanilkových lusků. Nicméně společnost Oliver&Olliver, která tento rum lahvuje, o jeho receptuře mlčí. Jde přeci o rodinné tajemství, které se předává z generace na generaci…

Buď, jak buď, chuť má exotický charakter a snoubí se v ní sladkost, trocha ovocnosti a lehce pikantní tóny. Rum Santo Domingo Elixir Antaño je i proto skvělou přísadou koktejlů. Jenže…

… není jednoduché ho sehnat

Sehnat štíhlou elegantní lahev, na které je vyobrazené historické plavidlo, není úplně jednoduché. I v Česku tento rum nabízí jen několik eshopů, často je v počtu několika málo kusů. A tak, když člověk rum Santo Domingo Elixir Antaño získá do sbírky, často si říká, jestli ho není do rumového koktejlu škoda.

Rum Santo Domingo Elixir Antaño se na trhu poprvé objevil v prosinci roku 2012, a ač nejde o rum, který by patřil k absolutní špičce, měl by být zacílený právě na rumové znalce. A těch několik málo z nich, kteří ho veřejně recenzovali na internet o něm hovoří jako o velkém příslibu do budoucna. Prý čekají, co s jeho chutí provede čas.

Zároveň se všichni shodují, že jeho cena je více než férová. Za několik stokorun dostanete rumový unikát, který rozhodně obohatí vaši rumovou skříňku. A minimálně během popíjení vás na krásné kubánské pláže přenese…

Proč právě tento rum Protože je velikou neznámou, která ale musí lákat každého, kdo rád objevuje a poznává. A navíc za ním stojí značka Oliver&Oliver, což je záruka toho, že rum Santo Domingo Elixir Antaño rozhodně nemůže chutnat špatně.

Náš tip Pokud někdy vyrazíte na dovolenou do Dominikánské republiky, pak určitě nezapomeňte pořídit jako suvenýr lahev tohoto rumu. Jeho cena je totiž v Dominikáně v porovnání s cenami v Evropě až směšně nízká. V zemi, kde vznikl, ho běžně seženete za částku okolo osmi amerických dolarů.