Botran

Botran Etiqueta Blanca 0,7l

  • Výrobce:Botran
  • Země původu:Guatemala
Ron Botran Etiqueta Blanca je vyráběn kombinací rumů o průměrné době zrání 3 roky. Jeho chuť jej předurčuje pro míchání prvotřídních koktejlů.
Delší popisek:

Tříletý bílý rum z Guatemaly od Casa Botran

Zrání rumů je opravdová věda. Tříletý rum Botran Etiqueta Blanca tak například zraje v Guatemale v sudech z bílého dubu, ve kterých ještě předtím dlouhá léta zrály bourbon a whisky. Poměr jednotlivých sudů je přesně daný, stejně tak nadmořská výška, která je 2333 metrů nad mořem. Celé zrání navíc probíhá takzvanou „solera“ metodou. A výsledek?

… Vůně rumu Botran Etiqueta Blanca je intenzívní a výrazná, někde vzadu je lehce cítit vanilka a kouř. Chuť je potom mírné nasládlá, hladká a taktéž výrazná. Rum Botran Etiqueta Blanca, který vznikl smísením rumů s průměrnou délkou zrání tři roky, tak předurčuje k použití v koktejlech.

Bílý rum Etiqueta Blanca je vyráběný v Guatemale pod hlavičkou společnosti Casa Botran. Ta je ale součástí velkého koncernu Licoreras de Guatemala vzniklého spojením několika menších a tradičních guatemalských destilérek.

Éra moderní výroby rumů v Guatemale začala v roce 1948 a Botran Etiqueta Blanca je reprezentativním zástupcem rumů nižší střední třídy. Pokud hledáte něco pro běžné popíjení, pak s čirou lahví s elegantní bílo-červenou etiketou neuděláte chybu.

Proč právě tento rum? Tříletý bílý rum Etiqueta Blanca má chuť, která ho předurčuje do míchaných nápojů. Odborníci o něm tvrdí, že je chuťově mnohem vyspělejší než jiné bílé rumy téhož stáří a téhož způsobu výroby (Etiqueta Blanca je pálena z fermentovaného panenského sirupu z cukrové třtiny a následně tři roky zraje).

Náš tip: Botran Etiqueta Blanca má příjemnou chuť, která člověka „nekopne“ a „nespálí“. Nenechte se tedy odradit tím, že je z Etiqueta Blanca tím „nejobyčejnějším“ z rodiny rumů Botran. Za příjemnou cenu dostanete příjemný zážitek.

Gold Medal - White Rum - 2006 International Sugar Cane Spirits Tasting Competition Ybor City