Centenario

Centenario 7y 0,7l

  • Výrobce:Centenario
  • Země původu:Kostarika
Jednička ve své třídě na trhu v Kostarice – to je hnědý rum Centenario 7 Aňos z produkce Centenario Internacional. Charakteristická láhev ukrývá jemný nápoj ovocné vůně a nasládle oříškové chuti.
Delší popisek:

Říká se, že ve střední Americe je králem mezi všemi nápoji právě rum. A jedničkou mezi rumy v Kostarice jsou potom rumy z produkce destilérky Centenario Internacional. Pokud sáhnete po některé z lahví s logem koně a dvěma obvykle do skla raženými erby, nemůžete udělat chybu. Naopak.

Centenario 7 años – sedm let zrání

Do rodiny těchto rumů patří i rum Centenario 7 Años – výběr velmi jemných rumů, které zrají v malých sudech z bílého dubu minimálně sedm let. A v průběhu těchto sedmi let nasají z dubových sudů, ve kterých předtím dlouhá léta zrály whisky a bourbon, to nejlepší – tmavě hnědou barvu, texturu, chuť i vůni.

Vůně tmavě hnědého rumu Centenario 7 Años je ovocná, nos určitě zachytí jemné aroma jablek, k tomu se přidává máslová vůně karamelu, med a po sedmi letech zrání logicky i jemný nádech dubu.

Chuť Centenario 7 Años je velmi jemná, krémová a nejprve v ústech cítíte pražené oříšky. Pak je na patře cítit sladká vanilka, závěr je oříškový s lehkým nádechem dřevitosti. Barva tohoto rumu původem z Kostariky je jantarově hnědá.

Jednička trhu na Kostarice

Rum Centenario 7 Años je ve své třídě jednička na kostarickém trhu – a to i díky tomu, že jeho výroba probíhá tradičně, s vyloučením moderních metod, které ale rumům ubírají na jejich charakteru. Svůj podíl na jedinečné a nezaměnitelné chuti má i cukrová třtina, ze které je tento rum destilován. Ta totiž roste v unikátních klimatických podmínkách Kostariky a ještě navíc v půdě, která má vulkanický původ.

Krásná láhev z těžkého skla, ve které je tato směs jemných sedm let zrajících rumů, prodávána je tak synonymem pro nadprůměrný a zároveň cenově přijatelná nápoj. Jen pozor na to, že je velmi podobná lahvi rumu Centenario 5 Años – odlišují ji „jen“ zemitě hnědé prvky na etiketě. Nicméně žádná z lahví rumů od Centenario International nebude ostudou vašeho domácího baru.

Proč právě tento rumRum Centenario 7 Años je jedním z nejlepších ve třídě „mladých“, v tomto případě sedmiletých rumů. V jeho prospěch navíc hraje i velmi sympatická cena, která z něj dělá velmi kvalitní nápoj dostupný téměř každému.

Náš tipZkuste si s rumem Centenario 7 Años umíchat koktejl, který je ve Střední Americe známý pod názvem Bahama Mama. Do vysoké skleničky plné ledu nalijte 30 ml rumu Centenario 7 Años, poloviční množství bílé tequily, zalijte pomerančovým džusem, protřepejte a zakápněte grenadinou. Barevný efekt je podobný jako u slavného „Sex on the Beach“, chuť je ale ještě lepší.

International Review of Spirits Award, Silver Medal 2007 TopRumy.cz - DOPORUČUJEME Rum je v cenové AKCI!