Centenario

Centenario 12y 0,7l

  • Výrobce:Centenario
  • Země původu:Kostarika
Sladká vůně s tóny zralého ovoce, lehká vanilková chuť a tmavě jantarová barva – to jsou poznávací znamení rumu Centenario 12 Años, nejlepšího dvanáctiletého rumu z produkce Kostariky.
Delší popisek:

Říká se, že trpělivost růže přináší. V tomto případě přineslo dvanáct let čekání rum Centenario 12 Años, rum, který zrál dvanáct let v sudech z bílého sudu, ve kterých předtím zrály whisky a burbon. Jde pravděpodobně o nejlepší dvanáctiletý rum z produkce Kostariky.

Centenario 12 Años – vůně sladká, chuť lehká

Rum Centenario 12 Años má vůni, která je sladká, nikoli ale přeslazená. Jejím jádrem je vanilka, kterou obalují sladké tóny zralých broskví a meruněk. Vzadu na pozadí je pak lehce cítit i dvanáct let, které rum strávil v dubovém sudu – a to v podobě lehkých dřevitých tónů.

Chuť rumu Centenario 12 Años je hladká a překvapivě lehká. Na úvod vás na jazyku polechtají tóny vanilky, karamelu s trochou květin, pak se chuť promění v lehce exotickou a závěr opět patří tónům vanilky a dubu. Zemitost je jen lehká – až překvapivě lehká, než je u takto „starých“ rumů zvykem.

To nejlepší z Kostariky

Tmavě hnědý rum Centenario 12 Años pochází z produkce Kostariky, konkrétně patří do rodiny destilérky Centenario Internacional, která vznikla v roce 1969 a je jedničkou na rumovém trhu nejen v Kostarice.

A není divu – pro výrobu svých rumů používá jen lokálně pěstovanou cukrovou třtinu, malé sudy, ve kterých nápoje zrají, jsou ručně vyráběné a pečlivě vybírané, a výroba je tradiční, vycházejí í z osvědčených, desítky let praktikovaných postupů.

Rum Centenario 12 Años je dodávaný v elegantní matné těžké lahvi s typickým vyobrazením koňské siluety a s dvěma do skla raženými erby. Pře rozbitím ho chrání ještě decentní krabice z velmi tvrdého papíru – i ta s typickými znaky destilérky Centenario Internacional.

Proč právě tento rum Rumy z kostarické destilérky Centenario Internacional jsou jedničkou na trhu s rumy v Kostarice. Není divu, všechny jsou vyráběné z lokálně pěstované cukrové třtiny a zpracovávané tradičními postupy. A výjimkou není ani rum Centenario 12 Años – je esencí toho nejlepšího, co Kostarika nabízí.

Náš tip Dvanáctiletý rum Centenario 12 Años je výsledkem dlouhých let pomalého zrání, na rozdíl od svých „mladších“ kolegů z rodiny Centenario by ho byla škoda míchat s jinými nápoji v koktejlech. Nejlépe si ho tedy vychutnáte samotný, případně s kostkou ledu – ideálně v klidu a beze spěchu.

German Rum Fest - Silver: Centenario Gran Legado 12 Años Best buy rating: 90% TopRumy.cz - DOPORUČUJEME Rum je v cenové AKCI!