Centenario

Centenario 20y 0,7l

  • Výrobce:Centenario
  • Země původu:Kostarika
Dvacet let zrání v dubových sudech, poctivý přístup a láska k rumům – to je vepsáno v jemné a sladké chuti hnědého rumu Centenario 20 Años z produkce destilérky Centenario Internacional na Kostarice.
Delší popisek:

Dříve býval dodávaný v efektním tlumoku z kozí kůže, dnes je ale hnědý rum Centenario 20 Años distribuovaný v elegantní kartónové krabici v tmavočervené barvě, která koresponduje s jeho barvou. Proč? Možná proto, že jeho věhlas roste, jeho milovníků je pořád víc a sehnat takové množství kozích kůží už by mohl být problém…

Teď samozřejmě trochu přeháníme, nicméně pravdou je, že od svého uvedení na trh sbírá rum Centenario 20 Años jedno ocenění za druhým – od odborníků i od běžných milovníků dobrého pití.

Jak chutná dvacet let zrání? Sladce.

Vůně rumu Centenario 20 Años, který je jedním z klenotů kostarické destilérky Centenario Internacional, je sladká, nos nejdříve zachytí velmi silné aroma karamelu, pak smetanu, pečené ořechy, banány a špetku koření. Naopak ale ani náznak ostrého aroma alkoholu, což je výsledek dlouhých let pomalého zrání.

Chuť rumu Centenario 20 Años je od prvního okamžiku dokonale vyvážená a jemná. Postupně jsou pak na jazyku cítit skořice, ořechy, sladkost karamelu a zlehka tabák. Závěr je potom dlouhý táhlý pořádně horký a chutnající po sladkém koření a karamelu.

Rum Centenario 20 Años je tedy bohatou a hutnou směsí rumů, ve které je vepsáno až dvacet let solera typu zrání v dubových sudech, ve kterých předtím dlouhá léta byla whisky a jež byly pro tento účel pečlivě vybrány.

Centenario 20 Años – desítky let zkušeností

Odráží se v něm i desítky let zkušeností – vždyť destilérka Centenario Internacional vznikla už v roce 1969 a od té doby je jedničkou na trhu s rumy v Kostarice. A to jednak díky použití lokálně pěstované cukrové třtiny a také díky poctivému přístupu, který staví na tradičních a léty ověřených postupech.

Někteří tvrdí, že hluboce měděná barva tohoto rumu připomíná barvu starých a vzácných šperků – a svým způsobem je i rum Centenario 20 Años šperkem – minimálně mezi dvacetiletými rumy z produkce Kostariky.

Proč právě tento rum Rum Centenario 20 Años je ideální volbou pro ty, kteří preferují sladší rumy s jemným hladkým závěrem, rumy, které mají vlastnosti jemné brandy.

Náš tip Pokud máte ve svém okolí někoho, z koho chcete udělat fanouška rumů, pak sáhněte právě po lahvi Centenario 20 Años. Snoubí v sobě totiž to nejlepší – sladkost a jemnost, která potěší laika, a zároveň komplexnost a věkovitost, kterou ocení znalec.

ISW 2011 - silver medal International Review of Spirits Award, Gold Medal 2008 TopRumy.cz - DOPORUČUJEME Rum je v cenové AKCI!