Centenario

Centenario 25y 0,7l

  • Výrobce:Centenario
  • Země původu:Kostarika
Dokonalá souhra chuti a vůně, hluboce hnědá barva, elegantní lahev a pozitivní ohlasy okamžitě po uvedení na trh. Pořízením rumu Centenario 25 Años z Kostariky nemůžete udělat chybu. Naopak. Vychutnejte si tento pětadvacetiletý klenot!
Delší popisek:

Tajemství mísení a zrání tohoto tmavě hnědého rumu si kostarická destilérka Centenario Internacional žárlivě střeží. Má také proč – do tohoto nápoje totiž promítla desítky let zkušeností a rum Centenario 25 Años tak po zásluze patří ke špičce mezi rumy tohoto stáří.

Centenario 25 Años - sladká vůně, bohatá chuť

Vůně rumu Centenario 25 Años je na první očichání sladká. Je cítit melasa s vanilkou, pak se přidá čokoláda, vůně dřeva odkazující na dlouhá léta zrání v malých, pečlivě vybíraných dubových sudech po whisky a burbonu, pikantní koření a karamelová sladkost sušeného ovoce.

Chuť rumu Centenario 25 Años je bohatá a mnohovrstevnatá. S každým dalším douškem je možné objevit nové patro, novou chuťovou vrstvu. Hned od začátku je ale sladká, máslově ořechová, po chvíli se rozvíjejí tóny skořice, karamelu, dubu, kakaa i sušeného ovoce. Závěr je velmi dlouhý a intenzívní.

Hnědý rum Centenario 25 Años zraje v systému solera a jde tedy o dokonale vyváženou směs těch nejlepších kostarických rumů. Svůj díl na velikém úspěchu má i fakt, že je vyráběný z cukrové třtiny, která je pěstována jen v konkrétní oblasti a ručně sečena. Přesný postup zrání a mísení je úzkostlivě střežený a stejně úzkostlivě probíhají kontroly před finálním plněním lahví.

Zlatá lahev se zlatem uvnitř

Mimochodem – láhve s rumem Centenario 25 Años jsou štíhlé a dlouhé s vysoko posazeným atraktivním zlatým štítkem, který je s trochou nadsázky odkazem na „zlato“, které se ukrývá uvnitř – ač je rum Centenario 25 Años sám o sobě tmavě mahagonový.

V produkci Kostariky nejspíš nenajdete jinou alternativu, která by byla tak kvalitní, rum, jež by se mohl chlubit tak dokonalou souhrou chuti a vůně. Vždyť destilérka Centenario Internacional je jedničkou na kostarickém trhu a po ochutnání rumu Centenario 25 Años uznáte, že oprávněně.

Proč právě tento rumPoté, co byl rum Centenario 25 Años uvedený na trh, způsobil rozruch v „rumové komunitě“, nicméně rozruch pozitivní – důkladná kontrola kvality předtím, než je rum Centenario 25 Años plněn do lahví, tajná receptura a pečlivý přístup k těm nejlepším ingrediencím udělaly z tohoto rumu jednu ze špiček ve své kategorii. Navíc ho pořídíte za férovou cenu.

Náš tip Pokud je na vás chuť rumu Centenario 25 Años příliš složitá a věkovitá, zkuste sáhnout po jiném rumu z produkce destilérky Centenario Internacional. Kupříkladu jen o pět let „mladší“ rum Centenario 20 Años je příjemně sladký a jeho chuť si pochvalují i lidé, kteří jinak rumům příliš neholdují.

German rum festival Berlin - Gold: Centenario 25 años ISW 2011 - Gold Best buy rating: 92% Rum je v cenové AKCI!