Bielle

Bielle Rhum Blanc 1l

  • Výrobce:Bielle
  • Země původu:Marie Galant
S prvotřídním rumem od Marie Galante neuděláte chybu. Tento vynikající argicole rum získal několik prestižních ocenění a má výtečnou plnou chuť, kterou ocení každý milovník nestařených rumů. Jedná se o úžasný rum, pěstovaný na bázi využití tradičních postupů a přírodních zdrojů. Kdo koupí, neprohloupí.
Delší popisek:

Bílý agricole rum z ostrova Marie Galante

Lahev z čirého skla s modrou etiketou se zlatým lemováním na první pohled příliš neupoutá, znalci ale vědí, že to nejdůležitější se ukrývá uvnitř a na obale v tomto případě zase tolik nezáleží.

Prvotřídní bílý rum Bielle Rhum Blanc má plnou chuť i aroma. To je velmi sladké s jemným přídechem vanilky, chuť je pak netradiční a výrazná a silná – aby také ne, tento bílý rum má obsah alkoholu 59 %!

Rum z čerstvě lisované šťávy

Bielle Rhum Blanc je takzvaný nestařený rum, tedy rum, který nezraje v dubových sudech několik měsíců či let. Jde o takzvaný rum „agricole“, tedy o zemědělský rum. Jakkoli může na první dojem toto přízvisko budit negativní spojení, vězte, že jde o opravdový rumový skvost. Agricole rumy se totiž vyrábějí přímo z čerstvě vylisované šťávy z cukrové třtiny a tvoří jen zhruba pětinu světové produkce rumu.

V případě destilérky Bielle se navíc rum vyrábí za použití tradičních metod, s maximálním podílem manuální práce – vždyť i vozy s ručně nasečenou cukrovou třtinou do palírny nesvážejí nákladní automobily, ale povozy tažené voly.

Ostrov rumu zaslíbený

Bielle Rhum Blanc je prvotřídním vývozním artiklem malého karibského ostrůvku Marie Galante v souostroví Francouzských Antil. Až by se chtělo říci, že jde o ostrůvek rumu zaslíbený. Rozlohu má pouhých 160 čtverečních kilometrů, v minulosti se na něm ale uplatnilo pět velkých destilérek. Část z nich ale výrobu ukončila, a tak rumovou čest tohoto ostrova zachraňuje jen destilérka Bielle a několik menších provozů, které ale také fungují pod její patronací. A nutno podotknout, že si vůbec nevede špatně.

Proč právě tento rum? Bielle Rhum Blanc má chuť, která je pro bílé rumy naprosto netradiční, což je dáno způsobem výroby. Vyzkoušet by ho tak určitě měli rumoví dobrodruzi a vizionáři, kteří rádi testují a zkoušejí nové věci.

Náš tip Bílý rum od Bielle je pořádně silný – v závislosti na typu má 59 nebo 50 % alkoholu. Proto se spíše než k samostatnému popíjení hodí do koktejlů. Nicméně zkusit ho můžete i samotný – destilérka Bielle navrhuje variantu s plátkem limety.

Médaillé d'ARGENT au Concours Général Agricole de Paris 2013 Médaillé d'OR au Concours Général Agricole de Paris 2011 et 2013