Rhum rhum

Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole 0,7l

  • Výrobce:Rhum rhum
  • Země původu:Marie Galant
Zlatý Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole má netradiční a svěží ovocnou chuť a vůni, jež z něj dělá jeden z nejlepších agricole rumů vůbec. Unikátní způsob výroby a zrání, specifická odrůda cukrové třtiny – pořiďte si domů poklad z ostrova Marie Galant!
Delší popisek:

Tmavá láhev s malovanou etiketou připomíná starobylé lahve s medicínou. A Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole svým způsobem medicínou je – minimálně takovou, která vám večer po náročném dni zlepší náladu a příjemně polechtá chuťové pohárky.

Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole – ze speciální cukrové třtiny

Zlatý rum Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole z produkce poměrně mladé destilérky Rhum Rhum, jež vznikla až v roce 2006 částečně pod patronací likérky Bielle, patří do kategorie takzvaných agricole rumů – tedy rumů, jež se vyrábí přímo z vylisované a nijak neředěné šťávy z cukrové třtiny. Má tak úplně jiné vlastnosti a úplně jinou chuť, než „běžné“ třtinové rumy.

Vůně rumu Liberation 2012 Agricole je poměrně výrazná, na počátku silně odkazující na dřevo sudů, ve kterých tento zlatý rum zrál. Postupně se do ní ale promítají více ovocné tóny – jsou cítit pomeranče, mandarinky a kokos. Vůně je svěží, ne věkovitá, ani příliš sladká.

Chuť je hned na počátku ovocná, pak se přidá dřevitost, nicméně ne příliš výrazná. Z rumu není cítit žádná věkovitost, naopak chuť je překvapivá, svěží, po celou dobu ovocná s dlouhým nepříliš sladkým závěrem.

Netradiční chuť je dána specifickou výrobou

To vše je dáno specifickou výrobou a zráním rumu Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole, jež je jedním z hlavních vývozních artiklů malého ostrůvku Maria Galant, kde vzniká. Cukrová třtina na tomto ostrově je zcela unikátní, nikde jinde není možné ji pěstovat. A specifická je i její sklizeň – ta probíhá ručně a třtina je do lihovaru svážena na volských povozech.

Pro Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole je pak specifický dlouhý proces kvašení a destilace, která je nesouvislá a probíhá ve vodní lázni v nádobách z mědi. Nápoj pak zraje rok a půl v sudech z dubového dřeva, ve kterých předtím zrálo kvalitní víno – i to dodává výslednému nápoji specifickou barvu, aroma a chuť.

Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole je označovaný za jeden z nejlepších agricole rumů, jež jsou samy o sobě zárukou velkého chuťového zážitku. Jeho chuť není běžná, stejně jako není běžná malovaná etiketa lahve, ve které ho můžete pořídit. Nicméně to rozhodně není na škodu – naopak – nabízí to možnost rozšířit si rumové obzory.

Proč právě tento rumRhum Rhum Liberation 2012 Agricole patří do kategorie takzvaných agricole rumů, které vynikají zvláštní chutí vycházející z odlišného způsobu výroby. Tento rum je navíc z cukrové třtiny, jež neroste jinde než na ostrůvku Marie Galant – jde o unikát, zvláštnost, která není snadno k sehnání.

Náš tip Rhum Rhum Liberation 2012 Agricole rozhodně nemíchejte! Do koktejlů by ho byla ohromná škoda. Má totiž neobvyklou, avšak elegantní chuť, která nejlépe vynikne v čistém stavu. Pokud ale sháníte rum vhodný na míchání, vsaďte na jiný agricole rum z produkce ostrova Marie Galant – třeba na Bielle Rhum Blanc.

DuRhum.com rating: 17.9/20