Neisson rumy

V nabídce našeho eshopu máme z portfolia malého rodinného lihovaru Neisson prozatím jen dva rumy. Nicméně ty mají pověst jedněch z nejlepších rumů z kategorie takzvaných „agricole“ rumů na planetě. Lahev s typickou plachetnicí na přebalu je zárukou skvělého rumového zážitku.

Co všechny rumy Neisson spojuje? Všechny patří do kategorie agricole rumů, tedy té menšiny rumů, které jsou vyrobené z čerstvé šťávy z cukrové třtiny, nikoli z melasy. Zároveň všechny rumy této značky patří mezi rumovou špičku nejen Martiniku, ale i celého odvětví rumů agricole. Přesvědčte se!

 

Jaký rum Neisson koupit…

 

  • když chci míchat koktejl? Pak raději vsaďte na jinou značku rumů. Neisson Agricole Blanc je sice bílý rum, ale do koktejlu je ho obrovská škoda. Navíc se jen velmi těžko shání. Pokud chcete bílý koktejlový rum, zkuste třeba Bielle Rhum Blanc. Taktéž rum agricole, který je pořádně silný.
  • když na ceně (ne)záleží? Blend minimálně pěti rumů o stáří až deseti let - Neisson Agricole Vieus Reserve Speciale je dražší než většina stejně starých rumů. Nicméně hraje pro něj nádherná vůně vanilky, koření a kokosu a sofistikovaná, pomalu se rozvíjející a nezaměnitelná chuť.
  • když jsem rumový začátečník? Jako rumový laik vybírejte mezi jinými rumovými značkami. Nabízí se například léty prověřený Diplomático Añejo, který má mezi tříletými rumy perfektní pověst. Nebo Abuelo 7 Años, nasládlý rum, který láká k dalšímu ochutnávání a zkoumání.
  • když jsem rumový fajnšmekr? Bílý rum Neisson Agricole Blanc patří k nejlepším bílým rumům planety. V jeho chuti i vůni dominuje jemná a delikátní sladkost cukrové třtiny. Tenhle rum se vyrábí jen v omezeném množství – sehnat ho tak není vůbec jednoduché.
Neisson Agricole Blanc 0,7l
Gold Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition White Spirit of the Year for 2005 - Wine Enthusiast
Neisson Agricole Vieux Reserve Speciale 0,7l
Gold Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition International Wine & Spirit Competition 2012 - Silver