Neisson

Neisson Agricole Vieux Reserve Speciale 0,7l

  • Výrobce:Neisson
  • Země původu:Martinik
To nejlepší mezi agricole rumy! Hnědý rum Neisson agricole vieux reserve speciale nádherně voní a tóny vanilky, koření a kokosu se zlehka odrážejí i v chuti, kterou ocenili na několika soutěžích prvním místem.
Delší popisek:

Stojí na Martiniku v místě zvaném Morne Vert obklopená nekonečnými plantážemi s cukrovou třtinou, stará a oprýskaná, ale proslavená svými produkty – destilérka Carbet Neisson, jejímž největším bohatstvím je agricole rum Neisson reserve speciale.

Neisson agricole – voní lépe než parfém

Neisson agricole je hnědý rum z Martiniku, který má úžasnou vůni. Takže než poprvé ochutnáte, přivoňte si. Ucítíte vyváženou vůni sladkého ovoce, vanilky, kokosu a koření, která člověka svádí k prvnímu doušku.

Chuť je svěží a jemná, nasládlá, s podobnými tóny, které se objevují v aroma, ale jež nejsou tak výrazné. Není „zatížená“ žádným opravdu výrazným tónem, který by překryl podstatu tohoto rumu. Celkově se chuť rumu Neisson agricole vieux reserve speciale rozvíjí velmi pomalu a nesměle, o to příjemnější je ale dozvuk, který je táhlý a sladce karamelový.

Kouzlo rodinné destilérky Neisson

Hnědý rum Neisson agricole vieux reserve speciale je obvykle blendem minimálně pěti rumů různého stáří, jež zrály v rozdílných podmínkách. Část obsažených rumů zrála v nových francouzských dubových sudech, některé naopak v sudech po burbonu a whisky, v nichž do sebe vstřebaly to nejlepší. A některé z nich na to měly opravdu spoustu času – část rumů totiž v pečlivě vybíraných sudech zrála až deset let.

Rum Neisson agricole vieux reserve speciale pochází z Martiniku, z produkce rodinné destilérky Carbet Neisson, která tu vyrostla už v roce 1931 a na rozdíl od jiných rodinných destilérek nepodlehla vábení velkých firem a zůstala až do dnešních dnů rodinnou firmou – a na jeho kvalitě se to odráží – v tom nejlepším slova smyslu.

Hnědý rum Neisson agricole vieux reserve speciale patří chuťově i vůní ke špičce mezi agricole rumy a vyhrál i několik soutěží a přehlídek. Ti, co měli možnost ho ochutnat, říkají, že umí uvnitř krásně a sladce zahřát, a jeho chuť oceňují jak odborníci, tak laici.

Proč právě tento rum Rum Neisson agricole vieux reserve speciale by mohl definovat kategorii tzv. agricole rumů, tedy rumů, které vznikají přímo z lisované šťávy cukrové třtiny. Agricole rumy z Martiniku jsou považovány za nejlepší a agricole rum Neisson patří i mezi nimi ke špičce.

Náš tip Jen barbar by tento rum používal do koktejlů. Rum Neisson agricole by se neměl popíjet ani s ledem, odborníci doporučují jeho konzumaci v naprosto čistém stavu a člověk by jeho ochutnávání neměl uspěchat. Ideální je nechat ho po nalití ve sklenici chvíli odpočinout, aby se naplno rozvinula jeho vůně a chuť.

Gold Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition International Wine & Spirit Competition 2012 - Silver