Rum nation

Rum Nation - 12 YO Anniversary 0,7l (kniha)

  • Výrobce:Rum nation
  • Země původu:Martinik
Agricole rumy jsou samy o sobě chuťově nadstandardní a Rum Nation 12 YO Anniversary je ještě o stupínek výš. Pečlivě zpracovaný sirup z cukrové třtiny a dlouhé zrání v dubových sudech po koňaku – výsledkem je jemný rum nasládlé vůně i chuti, který je výborný jako digestiv.
Delší popisek:

Knihy ukrývají mnohá tajemství, luxusní stříbrošedivá „kniha“ Rum Nation 12 YO Anniversary nicméně ukrývá láhev jednoho z nejlepších agricole rumů z Martiniku. A sofistikované balení je předzvěstí elegantní a jemné chuti.

Rum Nation 12 YO Anniversary – jeden z nejlepších agricole rumů

Rum Nation 12 YO Anniversary je typickým zástupcem takzvaných agricole rumů, tedy rumů, které jsou vyráběny z čerstvě vylisované šťávy cukrové třtiny. Tyto rumy jsou méně zastoupené (zabírají jen zhruba pětinu celkové rumové produkce), ale o to lahodnější.

Rum Nation 12 YO Anniversary voní sladce, po fíkách a datlích, v pozadí jemně po tabáku a dřevě. Vůně je navíc v dokonalém souladu s chutí, která se postupně rozvine v sametově čokoládovou, s tóny sladkého sušeného ovoce. Dozvuk na patře je potom plný a teplý.

Martinik – tady vznikají ty nejlepší rumy

Tento hnědý rum s barvou, která je typická i pro staré koňaky, je ručně lahvovaný na ostrově Martinik pod značkou Rum Nation. Může se pyšnit označením původu AOC (Appelation d’origine controlée), což je zárukou vysoké kvality, na druhou stranu ale znamená i velmi tvrdé podmínky výroby. Rum Nation 12 YO Anniversary je tak vyráběný a stáčený výhradně na ostrově Martinik.

Občas se mu přezdívá „duch Karibiku“ a je jednoznačně tím nejlepším rumem, který Rum Nation nabízejí. Aby také ne – vznikl v roce 2009 jako oslava desetiletého výročí založení této firmy. Mimochodem - pro Rum Nation je typické i to, že všechny své rumy, včetně tohoto, distribuují jen v omezeném množství – snad aby nedošlo k inflaci pověsti o jedněch z nejlepších rumů z Martiniku…

Proč právě tento rum? Nejen balení, ale i chuť Rumu Nation 12 YO Anniversary je sofistikovaná. Ideální tedy k popíjení ve chvílích, kdy si vychutnáváte jemný doutník, nebo jako „ostřejší“ doplněk k francouzským vínům.

Náš tipRum Nation 12 YO Anniversary je výborný i jako digestiv, tedy jako nápoj, který podporuje trávení. Dopřejte si sklenku po vydatné večeři!

AOC mark of authenticity Great Top Rum - Matinique 2012