Arcane

Arcane Delicatissime

  • Výrobce:Arcane
  • Země původu:Mauritius
Pro agricole rumy jsou typické šťavnaté ovocné tóny. A najdete je v chuti i vůni zlatého rumu Arcane Delicatissime z Mauritia. Moderní rum, který světlo světa spatřil teprve v roce 2010 pomalu, ale jistě dobývá svět. A aby ne – je kvalitní a v chuti opravdu orignální. Art of pure cane. Právě to stojí na lahvi agricole rumu Arcane Delicatissime z ostrova Mauritius. A výroba rumu z čisté šťávy je skutečné umění, které ale pod dohledem zkušených mistrů dává vzniknout rumům se skvělou chutí. A jedním z nich je i zlatý Arcane Delicatissime.
Delší popisek:

V chuti i vůni se odráží ovoce

V porovnání s jeho dvanáctiletým sourozencem Arcane Extra Aroma je rum Arcane Delicatissime trošku světlejší. Vůně je ale minimálně stejně intenzívní. Mísí se v ní cukrová třtina s ovocnými tóny a tyto šťavnaté a sladké odstíny příjemně doplňuje mírné kouřové aroma.

Stejně jako u jiných agricole rumů je chuť zlatého Arcane Delicatissime hlavně ovocná a velmi svěží. I přesto, že rum strávil nějakou dobu v dubových sudech a dozrával. Na jazyku se vám rozvinou tóny hrušek a banánu, pak přichází sladkost cukrové třtiny, závěr je lehce pikantní.

Rum Arcane patří do menšinové skupiny takzvaných agricole rumů, tedy rumů, které jsou vyráběné přímo z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Vzniká na Mauritiu v destilérce Gray v blízkosti městečka St. Ethiene a jeho duchovním otcem je Francouz Thibault de La Fourniére.

Historie rumu Arcane se začala psát v roce 2010

Ten začal poprvé s myšlenkou, že by založil zcela novou rumovou značku koketovat už v roce 2007, první lahve rumu Arcane Delicatissime se ale na trhu objevily až v roce 2010. Po dlouhých měsících hledání té nejlepší destinace, destilérky a rumů. Volba nakonec padla na Mauritius – prý i kvůli skvělým klimatickým podmínkám, které zaručují vysokou kvalitu zdejší cukrové třtiny.

A důkazem kvality je i fakt, že se rumu Arcane Delicatissime podařilo během několika málo měsíců dobýt Evropu, kde se o něm rumoví znalci vyjadřují jako o skvělém a netypicky chutnajícím překvapení.

Mimochodem, zlatý rum Arcane je balený do lahví, které se používají i pro olivový olej. Prý proto, aby se odlišil od ostatních. Štítek pak má evokovat zrcadlo z 18. století a budoáry, salonky, kde měl člověk chvilku jen pro sebe. A chvilku jen pro sebe si udělejte i při vychutnávání tohoto rumu. Rum Arcane Delicatissime se totiž pouze nepije, ale vychutnává všemi smysly.

Proč právě tento rum?Protože jde o moderní rum, který ale zároveň ctí dlouhou rumovou historii. V jeho chuti se tak snoubí tradiční chuťové tóny, kterým mistři z destilérky Gray na Mauritiu dali trochu modernější kabát. Považujete-li se za rumového vizionáře, s tímhle rumem neuděláte chybu.

Náš tip Rum Zacapa X.O. je občas označovaný za parfém mezi rumy. Proto, než ho poprvé ochutnáte, přivoňte si k obsahu skleničky - různorodost, složitost, ale zároveň jemnost a delikátnost vás ohromí.