Ron Abuelo

Ron Abuelo 7 let 0,7l

  • Výrobce:Ron Abuelo
  • Země původu:Panama
Kontrast mezi vůní a chutí je obrovský. Nos cítí výraznou sladkost, vůni dřeva smísenou s vůní sladkého sušeného ovoce, jazyk po ochutnání ale vysílá signály o velmi jemné chuti, která je nejdříve nasládlá, připomíná vanilku a karamel a následně se rozvine několika směry, aby dala připomenout sedm let zrání v dubovém dřevě. Nakonec pak na jazyku zůstane příjemně sladké teplo.
Delší popisek:

Sedm let zrající tmavý rum od Varela Hermanos z Panamy

Ron Abuelo 7 Años Reserva Superior je špičkou mezi sedmiletými rumy. Jeho chuť je natolik jemná a zároveň vyzrálá, že i znalec po prvním doušku usuzuje na rum starší, minimálně dvanáctiletý. Nejlépe si ho vychutnáte samotný, svědčí mu ale i kombinace s kostkami ledu.

Důsledná péče ve Varela Hermanos

V tmavém rumu Abuelo 7 Años Reserva Superior se zrcadlí desítky a desítky let zkušeností mistrů z palírny Varela Hermanos v Panamě. Ta vznikla v roce 1908 a dnes je největší palírnou v Panamě. I přesto ale klade důraz na důkladnou péči o každý sud a vytvoření těch nejlepších podmínek pro zrání rumů. Ron Abuelo 7 Años tady vzniká fermentací melasy, mimochodem melasy z vlastní produkce palírny Valera Hermanos.

Rum Abuelo 7 Años zraje sedm let – v malých sudech z dubového dřeva, ve kterých ale ještě předtím zrála whiskey. V nich se pak dlouhé roky pomalu rozvíjí jemné aroma a „ladí“ se barva, která je ve finále jantarová až temně načervenalá. Balení je pak typické jako pro zbylé rumy z produkce Varela Hermanos – láhev ze silnějšího skla, na té „vyražená“ pečeť a etiketa, která má evokovat starý pergamen.

Proč právě tento rum? Znalci hovoří o opravdu výhodném nákupu, zvlášť pokud se vám ho podaří koupit přímo v Panamě, kde vzniká. Sedmiletý rum Abuelo totiž svou jemností připomíná rumy, které zrají dvanáct a více let. Ve své třídě tak jde o opravdový skvost.

Náš tip Mojito je kubánský koktejl, který údajně vymyslel Francis Drake a do kterého patří tradičně bílý rum. Někteří nicméně doporučují zkusit přípravu Mojita a dalších rumových koktejlů právě s rumem Abuelo 7 Años. Ten je sice tmavý, nicméně díky komplexní chuti posune chuť koktejlu o několik tříd výš.

2010 San Francisco World Spirits Competition – Double Gold 2009 San Francisco World Spirits Competition – Gold 2008 World Beverage Competition – Gold