Diplomático

Diplomático Añejo 0,7l

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
Zlato v lahvi, které nejprve překvapí svou příznivou cenou a následně šokuje vyzrálou chutí. Vyzkoušejte zlatý rum Diplomatico Añejo, který si zamilujete jak v koktejlech, tak samostatně ve sklence. Vždyť co jiného je zárukou kvality než značka Diplomatico?
Delší popisek:

Pikantnosti přitahují pozornost a lehce pikantní chuť zase láká znalce a milovníky rumů. Právě takovou disponuje podle mnohých rum Diplomatico Añejo, zlatý rum, který i přes své „mládí“ potvrzuje to, že jsou rumy z rodiny Diplomatico jedny z nejlepších na světě.

Vůně a chuť v dokonalém souladu

Zlatý rum Diplomatico Añejo z Venezuely je příjemně cítit po cukrové třtině, ke které se po chvilce přidává lehounká dubová dřevitost a kořeněná sladkost vanilky. Citlivější nos pak zachytí i jemný oříškový nádech a exotické koření. A přítomný je i lehce štiplavý opar alkoholu.

Chuť rumu Diplomatico Añejo je v dokonalém souladu s vůní, což nepřekvapí. Vzájemně se v ní mísí jemná sladkost s dřevitostí a výsledkem je až překvapivá vyspělost a lehká pikantnost, která zvyšuje zájem o tento rum. Tělo je středně těžké, závěr dlouhotrvající a takový, který uklidňuje chuťové pohárky a připravuje je na další doušek.

Mladší, než se na první ochutnání zdá

Diplomatico Añejo je středně těžký zlatý rum, který je tvořený směsí rumů o průměrné délce zrání tři roky. Pokud ale toto tajemství neprozradíte, i zkušený pijan bude usuzovat na starší rum. Tyto rumy zrály v použitých sudech po whisky a burbonu, a právě odsud je odvozená dřevitost, která celým rumem prostupuje.

Pokud ho budete očima hledat v poličce v obchodě, pak hledejte příjemně baňatou lahev s typickým a nezaměnitelným štítkem, který připomíná pergamen, a černými prvky. A možná úplně nejdřív nahlédněte do oddělení rumů, které získaly ocenění, protože rum Diplomatico Añejo jich má na svém kontě hned několik.

Diplomatico Añejo je produktem venezuelské destilérky Destilerias Unidas, která vznikla už v roce 1959 nedaleko městečka La Miel severovýchodně od And. A místní tvrdí, že výborná pověst všech rumů z této destilérky je výsledkem dokonalé kombinace příznivého klimatu, přírodně filtrované vody, té nejlepší cukrové třtiny a samozřejmě veliké lásky k rumovému řemeslu.

Proč právě tento rum Pokud milujete kvalitní rumy, ale vaše peněženka není bezedná, pak je právě rum Diplomatico Añejo tou správnou volbou. Mezi zlatými rumy pravděpodobně nenajdete žádný jiný, který by měl tak výborný poměr kvality a ceny.

Náš tip Rum Diplomatico Añejo je dostatečně jemný a tak akorát složitý na to, abyste ho mohli popíjet samostatně, ale umí i dodat chuťovou hloubku do prémiových rumových koktejlů. Proto se s ním nebojte experimentovat.

„Platinum Medal“ – World Beverage Competition „Double Gold Medal“ – San Francisco World Spirit Competition