Diplomático

Diplomático Reserva Exclusiva 0,7l

  • Výrobce:Diplomático
  • Země původu:Venezuela
Lahodný, sladký, jemný a ušlechtilý. Tyto a ještě spoustu dalších přízvisek patří rumu Diplomático Reserva Exclusiva, klenotu mezi rumy Diplomático. Výborný rum za vynikající cenu, který nejlépe vychutnáte při pomalém popíjení!
Delší popisek:

Rumy vytvořené lidmi, kteří jim zasvětili celý život – takové jsou rumy značky Diplomático. Vlajkovou lodí, rumem, který je oblíbený, rozšířený a těší se i přízni znalců, je potom tmavě zlatý rum Diplomático Reserva Exclusiva.

Bohatý a příjemně složitý

Kořeněná, hluboká a velmi svůdná – taková je vůně rumu Diplomático Reserva Exclusiva. Nalijte ho do sklenky a nasajte trochu citrusů, karamel, hnědý cukr, vanilku, ale i pistácie a temná kávová zrna.

Tělo rumu Diplomático Reserva Exclusiva je bohaté a sladké. Chuť odkazuje na všechny ingredience, které jsou obsažené ve vůni, a je tedy i příjemně složitá. Finiš tohoto rumu je sušší, mírně nasládlý s nádechem zemitosti a stejně rafinovaný jako střední tělo. Rum Diplomático Reserva Exclusiva má tmavě zlatou barvu, krémovou strukturu a je vizkózní, v tenkém filtru se tak zachycuje na stěnách sklenky.

Diplomático Reserva Exclusiva je blendem rumů o průměrné délce stáří dvanáct let. Navrch v objemu i v chuti mají těžší rumy, mladších a lehčích je v něm zastoupeno méně. Pro všechny zastoupené rumy nicméně platí, že zrály v menších dubových sudech, jež předtím sloužily ke zrání whisky a burbonu.

Nejlepší je s plátkem pomeranče

Lahodně sladký, jemný a ušlechtilý charakter předurčuje rum Diplomático Reserva Exclusiva především k pomalému popíjení. Podle znalců je výborným zakončením večera po delikátní večeři, ať už samotný nebo s plátkem pomeranče. A platí, že čím častěji ho ochutnáváte, tím větší k němu získáváte respekt.

Rum Diplomático Reserva Exclusiva je k dostání v tmavé baňaté lahvi se štítkem, který vypadá jako velká poštovní známka. A pokud by vás zajímalo, komu patří obličej na štítku, pak vězte, že jde o Dona Juana Melendera, významnou postavu z historie Venezuely, který celý svůj život zasvětil sběru prémiových destilátů.

Výrobcem rumu Diplomático Reserva Exclusiva je venezuelská destilérka Destilerias Unidas, která leží ve městě La Miel. Ta nevyrábí jen rumy, ale i další prémiový alkohol. Nicméně právě rumy Diplomático jsou z její produkce nejznámější.

Proč právě tento rumRum Diplomático Reserva Exclusiva má na svém kontě téměř tři desítky nejrůznějších ocenění – což z něj dělá jeden z nejúspěšnějších rumů nejen ve své kategorii, ale vůbec mezi všemi rumy. Jeho cena je ale překvapivě velmi příznivá.

Náš tip Plánujete rum Diplomático Reserva Exclusiva pořídit jako dárek pro někoho blízkého? Pak ho pořiďte ve variantě, kdy je balený do dárkové tuby – už tak pěkný dárek povýšíte ještě o třídu výše.

„Best of Category“ v kategorii rumů zrajících 9–15 let – International Rum Festival 2008, Ybor City, Tampa, Florida. Gold Medal - Premium Rum - 2009 Ministry of Rum Tasting Competition Gold Medal - Premium Rum - 2007 Ministry of Rum Tasting Competition Rum Diplomático je v AKCI!