Santa Teresa rumy

Historie sahající až do roku 1796 – právě tím se mohou pochlubit rumy značky Santa Teresa z Venezuely. Tento rodinný podnik má prý za cíl vyrábět ty nejlepší rumy světa – a za jeho splněním vykročil více než slušně.

Co všechny rumy Santa Teresa spojuje? Bezesporu to, že jim to všem nesmírně sluší v koktejlech – ať už rumu Selecto v mojitu, rumu Claro v daiquiri nebo rumu Reserva v Cuba Libre. Společnou mají i velmi příjemnou cenu a vysokou kvalitu, kterou za ni dostanete.Jaký rum Santa Teresa koupit…

 

  • … když chci míchat koktejl? Do koktejlů jsou vhodné všechny rumy Santa Teresa snad s výjimkou luxusní Solera 1796. Santa Teresa Claro je potom díky své sladké vůni a chuti ideální do mojita a hlavně do daiquiri – lepší rum pro tento koktejl prý neexistuje.
  • … když na ceně (ne)záleží? Decentní a vyvážená chuť rumů, jež zrály čtyři, ale i pětatřicet let – to je Santa Teresa Solera 1796 – prémiový rum, který blendovali čtyři roky. Jeho cena je oproti ostatním rumům této značky vyšší, rozhodně ale odpovídá kvalitě.
  • … když chci styl? Prémiový rum Santa Teresa Solera 1796 je výjimečná nejen chutí, která je decetní a vyvážená, ale i svým balením. Krásná štíhlá lahev ukrývá blend rumů o stáří čtyř i pětatřiceti let a navíc ji chrání elegantně vyvedená tuba. Ideální balení rumů, který chcete darovat!
  • … když jsem rumový fajnšmekr? Znalci by mohli ocenit rum Santa Teresa Selecto. Nepříliš známý desetiletý hnědý rum se vymyká výrazným aroma vanilky, po které nejen voní, ale i chutná. Jde o netradiční a tak trochu avantgardní záležitost.
Santa Teresa Claro 1l
International Wine & Spirits Competition Award: Silver
Santa Teresa Gran Reserva 1l
Silver Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition Gold Medal - Dark Rum - 2006 International Sugar Cane Spirits Tasting Competition Ybor City
Santa Teresa Selecto 0,7l
"Silver Award" WSC 2000 Gold Medal - Dark Rum - 2006 International Sugar Cane Spirits Tasting Competition Ybor City
Santa Teresa Solera 1796 0,7l (tuba)
GOLD MEDAL | EXCEPTIONAL Beverage Testing Institute, USA 2003, 2004, 2005, 2007, 2008 & 2009 GOLD MEDAL San Francisco World Spirits Competition, San Francisco, EEUU 2009 BEST IN CATEGORY | GOLD MEDAL International Cane Spirits Festival & Tasting Competition Tampa, Florida, USA 2007