Zajímavosti o rumech

Podkategorie

 • Jak se vyrábí rum

  Výroba rumu není jednoduchá a je technologicky náročnější, než si možná myslíte. Podléhá procesu v několika krocích obdobných pro výrobu klasických destilátů. Základní surovinou je vždy cukrová třtina, proto když vyrábíte rum z brambor, rum to není. Ani podomácku vyráběný rum není tím „pravým ořechovým“ - od konvenčních metod výroby pravého rumu se velmi liší (sestává se smícháním různých přísad, jako třeba z lihu, převařené vody, tresti, karamelu,…).

  Jak se rum správně vyrábí?

  Jak byl naznačeno, správná výroba rumu se neobejde bez procesu. Ten se skládá z 6ti kroků. Všechny jsou pro Vás, jeden po druhém, detailně sepsány. Více v pravém menu „postup výroby“.

 • Prodej rumů v ČR a ve světě

  Marketingový souboj se odehrává zejména na poli koncových odběratelů Prodej rumů v české republice se hlavně odehrává v místech obchodů, supermarketů a barů.

  Prodej v barech

  Jen ve velmi málo barech, či podobných podnicích se setkáte s oběma produkty zároveň. Pokud se však najde výjimka, je většinou nabídnut jen jeden z těchto produktů. Děje se tak z hlediska hromadných slevových výhod a tzv. „houseproduktů“. Odběratel pak nemá důvod rozšiřovat svoje portfolio o podobné produkty a snaží se prodat co nejvíce houseproduktu za účelem ekonomického prospěchu. Boj o zákazníka je pak prezentován řadou reklamních akcí v podobě barmanských soutěží, ochutnávek a také množstvím reklamních předmětů, kterými nejčastěji jsou trička, čepice, klíčenky a samozřejmě barmanské náčiní. Například společnost Havana Club pořádá každoročně soutěž nejlepších barů v České republice pod názvem Havana Club Tour de Bar a také soutěž nejlepších barmanů Havana Club Grand Prix, které se těší velkého zájmu jak veřejnosti, tak profesionálních barmanů.

  Prodej v obchodech

  Pokud opomeneme prodej rumů v barech, zákazník má samozřejmě možnost je zakoupit konvenční cestou, v různých obchodech a supermarketech.

  Důležité je také podotknout, že již jistou dobu v celonárodním měřítku zaznamenáváme reklamní kampaně a jiné formy reklamy prodejců rumů pro podporu prodeje jejich produktů.

  O samotných číslech objemů prodejů a nevýznamnějších producentů níže v článcích.

 • Zajímavé střípky o rumech

  Rum je spjat s celosvětovou historií více, než si jistě myslíte. Tyto zajímavé informace jsme pro Vás strukturovali do 2 níže témat.