Sailor Jerry

Sailor Jerry Spiced 0,7l

  • Výrobce:Sailor Jerry
  • Země původu:Pan. Ostrovy
Rum námořníků, tedy rum, který je výrazně kořeněný přírodním kořením – takový je rum Sailor Jerry Spiced. Ochutnejte a nechejte se unést přívalem vanilkové chuti i vůně v příjemné kombinaci se šťavnatou limetkou. Sailor Jerry je ideální hnědý rum do jednoduchých i složitějších koktejlů.
Delší popisek:

Rum je nápoj námořníků. Nicméně pravdou je, že ty úplně první rumy byly chuťově pořádně drsné. Námořníci do nich tedy přidávaly nejrůznější směsi koření, aby jejich chuť alespoň trochu vylepšili. Dnes už je chuť kvalitních rumů lahodná, tradice vylepšovat jejich chuť kořením ale naštěstí přetrvává. Ostatně důkazem je kořeněný rum Sailor Jerry.

Když v chuti i vůni dominuje vanilka

Sailor Jerry Spiced je hnědý rum z produkce Amerických Panenských ostrovů, který je dochucený přírodním kořením. V jeho vůni tak dominuje vanilka a muškátový oříšek, které na pozadí potom dokreslují lehké vůně zázvoru, skořice, hřebíčku a citrusová vůně limetky.

Ihned po ochutnání se vám mocně projde po patře výrazná vanilka, kterou doplňují tóny třešně a limety, pak přijde na řadu lehká dřevitost dubu a hnědý cukr a závěr je potom pikantně karamelový, kde má chvíli navrch sladkost a hned vzápětí pikantní kořeněnost.

Na památku Normana Collinse

Historie rumu Sailor Jerry Spiced není úplně tradiční. Tento hnědý kořeněný rum je totiž památkou na muže jménem Norman Collins. Slavný tatér, který posunul technologii a vnímání tetování o pořádný kus dopředu, prožil půl života jako námořník, měl přezdívku Sailor Jerry a podle mnohých právě on vytvořil unikátní recepturu kořeněného rumu, podle které vznikl i právě tento.

Pokud si pořídíte jednochodou a elegantní lahev tohoto rumu, najdete na její etiketě nejen fotografii tohoto muže, ale i jeho stručný životopis a hlavně – kresby takzvaných „hula girls“, které jsou dramatické, ale zároveň jemné v detailech, a které ho proslavili po celém světě.

Rum Sailor Jerry Spiced prošel v roce 2010 chuťovým „redesignem“ a současná verze se výrazně liší od té, která byla na trhu předtím. Ve vůni i chuti výrazně ubylo vanilky a limetky, rum se stal vyváženějším a právě tím podle mnohých barmanů mnohem lepší ingrediencí do rumových koktejlů, kde už tolik nevyčnívá, ale příjemně se snoubí s ostatními složkami.

Proč právě tento rum Sailor Jerry je rum, který má unikátní vintage grafiku a etikety s typickými „hula dívkami“. Jde o motivy Normana Collinse, jež byl předlohou celé této značky, a protože je na rubu zadní etikety pokaždé jiný obrázek, který je vidět až po vypití lahve, je rum Sailor Jerry i oblíbeným artefaktem sběratelů.

Náš tip Kořeněný rum Sailor Jerry je oblíbený mezi barmany a na jeho oficiálních stránkách najdete více než desítku unikátních koktejlů, které se z něj dají umíchat. Sailor Jerry Spiced ale výborně chutná i třeba jen s colou nebo se zázvorovým tonikem, kdy sklenku dozdobíte ještě plátky limetky.

2012 SF World Spirits - Bronze