Ron del Barrilito

Ron del Barrilito Superior Especial 0,7l

  • Výrobce:Ron del Barrilito
  • Země původu:Portoriko
Hnědý rum Ron del Barrilito Superior Especial má unikátní proces výroby, který rodina Fernandez úzkostlivě střeží. Výsledkem je ale velejemný rum, který chutná jak na ledu, tak samotný. Máte raději sladší a jemnější rumové tóny? Pak vsaďte právě na tento klenot z Portorika!
Delší popisek:

Je střežený téměř jako státní tajemství. Ptáte se co? Postup výroby hnědého rumu Ron del Barrilito Superior Especial z Portorika. Rodina Fernandez ho střeží od roku 1880, kdy světlo světa spatřil první rum z jejich produkce, a zatím se nikomu nepodařilo odkrýt celé tajemství jemné vůně i chuti zlatavého nápoje.

Pozor na „správný“ počet hvězdiček

Ron del Barrilito se vyrábí ve dvou verzích – v takzvané dvouhvězdičkové (Dos Estrellas) a tříhvězdičkové (Tres Estrellas). Od sebe je rozlišíte počtem hvězdiček na hrdle lahve – v naší nabídce pak najdete rum tříhvězdičkový.

Jeho vůně je jemná, mírně kořeněná, nicméně stále výrazněji zemitá oproti dvouhvězdičkové verzi. V pozadí je u této varianty cítit i lehký náznak kouře.

Chuť je také velmi jemná, všechny složky jsou v dokonalé harmonii, nicméně výrazněji je na jazyku po rozvinutí chuti cítit sladkost medu, šťavnatost ovoce a karamel. Závěr je potom sušší. Ron del Barrilito Superior Especial je tak typickým zástupcem rumů z Portorika.

Ron del Barrilito Superior Especial – extra tajná výroba

Ostatně jeho výrobě se odnepaměti (respektive od roku 1880) věnuje právě rodina Fernandez, jinak také nejstarší z rumových klanů v Portoriku. Tajemství jeho výroby se tak předává z generace na generaci.

To, co se ví, je fakt, že jde o blend šestiletých až desetiletých rumů, jež byly stařeny metodou nerušeného zrání. Část rumů nabírala svou sílu ve vypálených dubových sudech po burbonu, část pak čerpala barvu a sladkost ze sudů, ve kterých předtím dlouhé roky zrála sherry. A jen ten správný poměr jednotlivých sudů pak ve výsledku dává rumu Ron del Barrilito Superior Especial tu správnou a neodolatelnou nasládlou chuť.

Zlatohnědá tekutina v lahvi z průhledného skla a s nenápadným štítkem by tak neměla chybět v rumové skřínce těch, kteří to s rumy myslí opravdu vážně.

Proč právě tento rum Tento hnědý rum je jedním z pokladů Portorika – alespoň tak o něm mluví odborníci. Jeho chuť odráží přesný a pro veřejnost tajný poměr jednotlivých sudů a navíc ho destilérka rodiny Fernandez každý rok vyprodukuje jen 11000 beden – získat ho do své rumové sbírky je tak téměř povinností každého milovníka rumu.

Náš tip Ron del Barrilito perfektně chutná s kostkou ledu, vychutnat si ho ale můžete i v čisté podobě, v pokojové teplotě. Rozhodně ho ale nemíchejte! On sám je totiž koktejlem těch nejlepších chutí!

Třetí místo - Premium kategorie - Rum Fest 1992 Druhé místo - Premium kategorie - Rum Fest 1993