Deadhead

Deadhead 6 YO

  • Výrobce:Deadhead
  • Země původu:Mexico
Morbidní obal, ale uvnitř skvělý rum. Takový je šestiletý zlatý rum Deadhead z Mexika. Láhev, která má připomínat sušenou hlavu nepřítele (kult kdysi dávno typický pro přírodní kmeny ve střední Americe), ukrývá rum zrající systémem solera. Jeho kořeněná vůně a podobně kořeněná chuť vás dostanou!
Delší popisek:

Nedejte na první dojem!

Možná se vám bude zdát ošklivý a morbidní. Obal rumu Deadhead z Mexika totiž poměrně realisticky vystihuje mrtvou lidskou tvář. Nedejte ale na první dojem. V ní se ukrývá chuťově zajímavý rum zlatohnědé barvy, který má velmi složité, ale zároveň velmi příjemné aroma.

Nasajte a pokuste se rozeznat jednotlivé tóny – vůni kakaových bobů, pražené kávy, pak i skořici, muškátový oříšek a další koření. V chuti se snoubí dokonalá rovnováha se složitostí – s každým dalším okamžikem, kdy rum Deadhead podržíte na jazyku, se propadáte hlouběji a hlouběji. Cítit je karamel a anýz, hřebíček a vanilka. Lehce pikantní chuť je pak na jazyku cítit příjemně dlouho.

Z kvalitní třtiny a dvakrát destilovaný

Zlatý rum Deadhead vzniká v mexickém regionu Veracruz, kde díky přírodním podmínkám roste velmi kvalitní třtina. Rum je hned dvakrát destilovaný – ze směsi třtinové šťávy a melasy, což je pro rumy celkem neobvyklé. Následně stráví šest let v důmyslném solera systému a sudy – od whisky, koňaku i sherry – propůjčí nápoji zlatavou barvu, krásné aroma i hloubku chuti. Kromě toho se pro jeho výrobu používá ještě voda z 300 metrů hluboké studně, která je přímo pod palírnou – každá kapka vody do ní prý z vrcholu nedaleké sopky Pico de Orizaba stéká sedm let. Ne nadarmo tak tvůrci rumu Deadhead hovoří o tom, že je to nápoj vzniklý z lásky a z posedlosti kvalitními rumy. Pokud můžete, rozhodně ho vyzkoušejte - v nezvyklém obalu se totiž totiž ukrývá jemný a zároveň výrazný rum – mimochodem, několikrát oceněný na rumových přehlídkách.

Proč právě tento rumProtože je to jeden z nejzajímavějších rumů současnosti – a to nejen po stránce vzhledové (Lahev odkazuje na poněkud morbidní trofeje v podobě sušených hlav nepřátel), ale v chuti. Chuťový profil rumu Deadhead je podle těch, kteří ho ochutnali, nezaměnitelný.

Náš tipUž jste někdy s rumem zkoušeli vařit? Pokud ne, odbijte si premiéru s rumem Deadhead. Ve velké míse smíchejte ananas (množství odpovídající jednomu šálku), stejné množství manga, půl šálku pokrájené červené papriky, půl šálku cibule, půl šálku avokáda, osolte, opepřete a zakápněte 30 ml limetkové šťávy a stejným množstvím rumu Deadhead. A salát, který doporučuje i sám výrobce, je hotový!