Neisson

Neisson Agricole Blanc 0,7l

  • Výrobce:Neisson
  • Země původu:Martinik
Jemná sladkost cukrové třtiny ve vůni, stejná sladkost i v chuti. Dopřejte si jeden z nejlepších bílých rumů z Martiniku. Rum Neisson Agricole Blanc je pro znalce rumů delikatesou, kterou je škoda míchat do většiny koktejů. A pozor! Běžně je jen velmi těžko k sehnání!
Delší popisek:

Toho opravdu dobrého je jako šafránu. A platí to i ve světě rumů. Bílý rum Neisson Agricole Blanc je jeden z nejlepších na světě, vyrábí se ale v omezeném množství, a pokud se ho člověku podaří pořídit, je to takový malý zázrak.

Neisson Agricole Blanc – tak chutná cukrová třtina

Bílý rum Neisson Agricole Blanc z Martiniku je čirý a v jeho vůni jasně dominuje příjemně lehká sladkost cukrové třtiny, kterou jen jemně doplňují tóny citrusů, květin a šťavnatého ovoce. Příjemné je i to, že není přítomné žádné ostré aroma alkoholu.

Povaha vůně se pak odráží i v chuti tohoto rumu. Je sladká, výrazně odkazující na plantáže cukrové třtiny pod horou Morne Vert, odkud pochází. Pak se přidávají jemné tóny bílého pepře, květin a citrusů. Vše v dokonale vyvážené kombinaci, která dává vzniknout lehoučkému tělu s jednoduchým sladkým závěrem.

Byla by proto škoda chuť rum Neisson Agricole Blanc “pohřbívat” v koktejlech s ovocnými šťávami a nealkoholickými drinky. Mnohem více mu sluší popíjení jen tak, případně s několika kostkami ledu, nebo přítomnost v opravdu silných a jednoduchých čistě rumových koktejlech.

Jeden z nejlepších bílých agricole rumů

Rum Neisson Agricole Blanc je – jak už říká samotný název – z kategorie takzvaných agricole rumů, tedy rumů, které nevznikají fermentací melasy, ale fermentací čerstvého sirupu z cukrové třtiny. Takových rumů je na světě podstatně méně než “běžných” třtinových rumů a rum Neisson Agricole Blanc pak patří k těm nadprůměrným.

Bílý rum Neisson Agricole Blanc není stařený, po fermentaci se jen nechá odstát a následně se jím plní hranaté lahve s typickým vyobrazením plachetnice. Právě do takových plní lihovar Neisson své rumy.

Mimochodem – tento lihovar vznikl na Martiniku už v roce 1922 a dodnes ho vedou potomci původních majitelů. Uprostřed plantáží cukrové třtiny se téměř ztrácí a těm, kteří se přijedou podívat, nemůže nabídnout žádné interaktivní návštěvnické centrum, ale “pouze” lásku k řemeslu a rumům, které se tu vyrábějí. A ostatně ta se odráží i ve výsledné chuti a vůni.

Proč právě tento rumBílý rum Neisson Agricole Blanc má jednu z nejlepších pověstí v už tak skvělé kategorii rumů z Martiniku. Navíc se vyrábí jen v omezeném množství – lihovar Neisson je menší rodinný podnik – i to zvyšuje jeho věhlas ve světě opravdu dobrých a kvalitních rumů.

Náš tipRumu Neisson Agricole Blanc je škoda do klasických koktejlů, ale slušet mu bude přítomnost v tradičním, jednoduchém a opravdu silném koktejlu Ti Punch. Jak na něj? Smíchejte 6 cl tohoto rumu s 1 cl cukrového sirupu, lehce do něj vymačkejte šťávu z plátku limety a ten nakonec i přihoďte. Zchlaďte třemi kostkami ledu a vychutnávejte. Ti Punch se často servíruje jako aperitiv a chutí trochu připomíná daiquiri.

Gold Medal 2007 Ministry of Rum Tasting Competition White Spirit of the Year for 2005 - Wine Enthusiast