Kraken

Kraken Black Spiced

  • Výrobce:Kraken
  • Země původu:Trinidad a Tobago
Tajemná směs jedenácti druhů koření a výborné rumy ze souostroví Trinidad a Tobago. Výsledkem je hnědý kořeněný rum Kraken Black Spiced – výborný do koktejlů i na běžné popíjení.
Delší popisek:

Kraken – to je legendární mořský netvor, který děsil námořníky… a pak také značka kořeněného rumu. Nutno říct, že skvělého kořeněného rumu. Jeho chuť vás rozhodně nevyděsí. Právě naopak. Potěší vás a navnadí k dalšímu doušku. Ať u v koktejlu nebo jen tak ve sklence.

Vychutnejte si chuť 11 druhů koření

Hnědý rum Kraken Black Spiced má tmavou kávově hnědou barvu a skvěle voní. Jak? Přeci po tajemné směsi jedenácti druhů koření, které tomuto rumu dodávají to pravé kouzlo. Kromě skořice a zázvoru ale ucítíte i smyslné tóny sladké čokolády nebo kávu.

Chuť kořeněného rumu Kraken Black Spiced je také kořeněná. Nicméně je třeba říci, že koření nikdy nemá navrch nad chutí samotného rumu. Zpočátku tak převažuje intenzívní sladkost karamelu, jemné náznaky melasy, ze které je rum vyrobený, a po chvilce se na pozadí přidají jemné tóny vanilky a snad i lékořice a sušených švestek.

A právě tahle propracovaná chuť rumu, který se na trhu objevil v roce 2010, nedala mnohým znalcům spát. Výrobce dokonce čelil nařčení, že rum dochucuje umělými přísadami, a tak nakonec zveřejnil alespoň část tajemné receptury, která všechny kritiky umlčela. Nic umělého, jen zkušenosti a um rumových mistrů.

Rum z viktoriánských lahví

Mimochodem, Kraken Black Spiced je k dostání v lahvích ve viktoriánském designu, kterému dominují dvě ouška na hrdle lahve. Ta v dávných dobách sloužila k tomu, aby si námořníci lahve s rumy mohli na lodi zavěsit a zabránit tak jejich rozbití. I vy můžete tento rum takto originálně skladovat, nicméně my si myslíme, že mu to v barové skříňce bude přeci jen slušet víc.

Rum Kraken se díky své chuti perfektně hodí do koktejlů – ideálně do long drinků, kdy ho smísíte s kolou, nebo jinou limonádou. Prý si ho oblíbí ti, kteří rádi popíjejí kořeněný rum Captain Morgan. Nicméně vězte, že rum Kraken je chuťově zajímavější a o kapku kvalitnější.

Proč právě tento rumRum Kraken Black Spiced není tak známý jako jiné rumy z Trinidadu, jako jsou například rumy Caroni nebo Zaya, v kvalitě a ve vytříbenosti chuti si s nimi ale nezadá. Rozhodně se ho nebojte, nezklame vás!

Náš tipMrkněte se na oficiální webové stránky tohoto rumu. Kromě toho, že jsou krásně graficky zpracované, najdete tady i téměř dvacítku receptů na rumové koktejly, jejichž základem je právě hnědý rum Kraken. Vystačíte si u nich často jen s kolou, zázvorovou limonádou nebo ciderem.