Rhum rhum

Rhum Rhum - Rhum Blanc Agricole 0,7l

  • Výrobce:Rhum rhum
  • Země původu:Marie Galant
Rhum Rhum Blanc Agricole patří na pomyslné stupně vítězů mezi bílými rumy. Specifická chuť, ve které jsou cítit jahody i šťavnatost trávy, vůně divokých růží a síla šestapadesáti procent alkoholu – to jsou důvody, proč by neměl chybět v žádném baru a následně koktejlu.
Delší popisek:

Být benjamínek rozhodně neznamená být nejslabší. V případě bílého Rhum Rhum Blanc Agricole je to spíše naopak. Tento bílý agricole rum z ostrova Marie Galant je pořádně silný, má rovných 56 % alkoholu. Neznamená to ale, že by neměl vytříbenou chuť a neuměl pohladit na jazyku.

Vůně? Divoké růže a sladké jahody

Rhum Rhum Blanc Agricole výrazně voní po cukrové třtině a po ovoci, zejména po jahodách. Nos ale lehce polechtá i divokost růžových květů a troška dřevitosti.

Chuť je obvykle popisována jako šťavnatá s výraznými tóny citronu a jahod. Tyto výrazné tóny, které na chuťové pohárky zaútočí hned na začátku, pak zjemní sametové tóny čokolády, lehounký nádech kouře a závěr je potom delikátně sladký.

Rhum Rhum Blanc Agricole je, jak už samotný název napovídá, z kategorie takzvaných zemědělských rumů, tedy rumů, které vznikají fermentací čerstvé šťávy z cukrové třtiny. Jejich chuť je nezaměnitelná, výrazná a na rumovém trhu nepříliš zastoupená – proto jsou agricole rumy tak žádaným zbožím. U tohoto rumu je pak jeho chuťový charakter ještě několikráte umocněný.

Síla neředěného sirupu z cukrové třtiny

Šťáva z cukrové třtiny použitá při výrobě Rhum Rhum Blanc Agricole totiž není nijak ředěná, uchovává si tak kompletní a opravdu silné aroma. Samotná fermentace pak probíhá sedm až devět dní. Výsledná chuť se opravdu zaměnit nedá a není divu, že se jen krátce po svém uvedení na trh v roce 2008 stal Rhum Rhum Blanc Agricole jedním z nejlepších bílých rum na světě.

Rhum Rhum Blanc Agricole vzniká v zázemí destilérky Bielle, jedné ze tří, které na maličkém ostrově Marie Galant zůstaly, a při jeho výrobě se uplatňuje jen minimum moderních nástrojů. Cukrová třtina (jež je mimochodem naprosto unikátní odrůdy) se sklízí ručně a do palírny ji místní svážejí volskými povozy. Vše tu probíhá téměř totožně jako před staletími, nicméně výsledkem je paradoxně výborný rum moderní doby.

Proč právě tento rum Protože má pořádnou sílu. Rumy z ostrova Marie Galant jsou silné a perfektně se tak hodí do koktejlů, ve kterých jejich chuť rozhodně nezanikne. Nicméně Rhum Rhum Blanc Agricole je příliš dobrý na to, abyste ho celý namíchali, a sluší mu i popíjení s kostkami ledu.

Náš tipRhum Rhum Blanc Agricole je vyráběný ve stejné palírně jako Bielle Rhum Blanc, který ale vzniká přímo pod hlavičkou Bielle. Oba dva tyto rumy jsou pořádně silné, tento ale chutná více ovocně a „šťavnatě“. Zkuste je porovnat!