Arcane

Arcane 12 YO EXTRA AROMA

  • Výrobce:Arcane
  • Země původu:Mauritius
Nejen na ostrovech v Karibiku umí skvělé agricole rumy! Hnědý Arcane 12 YO Extra Aroma vznikl z čerstvé šťávy cukrové třtiny, má netradiční chuť a zároveň pověst možná nejkvalitnějšího rumu z ostrova Mauritius.Mauritius, to nejsou jen krásné pláže, palmy a světoznámá poštovní známka modré barvy. Mauritius – to jsou i výborné rumy. Jak ty vyráběné tradičně z melasy, tak takové, které vznikají přímo z čerstvé šťávy cukrové třtiny. Říká se jim agricole a jedním z nejlepších je Arcane 12 YO Extra Aroma.
Delší popisek:

Vůně, která vás ohromí

Arcane 12 YO Extra Aroma je hnědý rum z ostrova Mauritius, který má na štítku mimo jiné napsáno „Jemný a aromatický rum“. A vlastně je tím řečeno úplně všechno. Vůně rumu Arcane 12 YO Extra Aroma je opravdu velmi výrazná a snoubí se v ní především tóny sladkého tropického ovoce, čerstvé cukrové třtiny a někde na periferii ucítíte jemný náznak koření a dřevitosti.

Chuť tohoto rumu je komplexní a mnohovrstevnatá. Spíše než pro rumového začátečníka je vhodná pro toho, kdo rumům rozumí a dokáže si vychutnat smyslné přechody mezi jednotlivými chuťovými tóny. Od ovocných tónů, které jsou tak typické pro agricole rumy, přes tóny vanilky, kokosu až ke sladkosti cukrové třtiny a elegantních tónů dřeva.

Čerstvá šťáva a pak 12 let v sudech

Hnědý rum Arcane 12 YO Extra Aroma vzniká z čerstvé šťávy, jeho výroba je tedy složitější, než u běžných rumů, chuť je ale nezaměnitelná. U tohoto rumu navíc podržená tím, že po destilaci míří do dubových sudů, ve kterých stráví dlouhá léta a nasaje z nich aroma i barvu. Rum Arcane Extra Aroma zraje v takzvaném solera systému. A jak už název napovídá, část rumů zrála v těchto sudech i dvanáct let.

Přijde vám ostrov Mauritius jako domov tak dobrého rumu poněkud exotický? Pak vězte, že historie výroby kvalitních rumů se tu začala psát už v 18. století, v době, kdy byl ostrov pod nadvládou Francouzů. Právě ti se zasloužili o vznik prvních plantáží s cukrovou třtinou. A následně i o vznik prvních palíren rumu. Stejně jako třeba v Karibiku na ostrovech Martinik nebo Marie Gallant. I ty totiž mají s rumy z Mauricia společný francouzský původ.

Rum Arcane 12 YO Extra Aroma si rozhodně zaslouží, abyste si ho vychutnali samotný. Do koktejlů nepatří! A nedejte na první dojem – první doušek vás možná šokuje, ale věřte nám, že další a další a další… už budou jenom lepší.

Proč právě tento rum Protože je výzvou pro všechny rumové znalce. Říká se o něm, že si k němu člověk musí najít cestu. A čím lépe ho člověk poznává, tím lepší k němu získává vztah. Zároveň se pyšní neoficiálním označením nejlepšího rumu z ostrova Mauritius.!

Náš tipZkuste tento hnědý agricole rum z ostrova Mauritius porovnat s jinými agricole rumy, které vznikly v oblasti Karibiku, nicméně také na územích, která patřila Francii. Co třeba slepá ochutnávka a porovnání s agricole rumem Bielle Blanc? Považujete se za takového znalce, že poznáte mezi chutěmi těchto rumů rozdíl?

Warning: array_rand(): Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /data/www/17030/toprumy_cz/templates/theme297/html/com_virtuemart/productdetails/default.php on line 547 Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/www/17030/toprumy_cz/templates/theme297/html/com_virtuemart/productdetails/default.php on line 575
Rumy od stejného výrobce
Rumy ze stejné země