Ron Abuelo

Ron Abuelo 5 let 0,7l

  • Výrobce:Ron Abuelo
  • Země původu:Panama
První doušek koresponduje s vůní. Je nasládlý – chutná po karamelu, vanilce a hnědém třtinovém cukru. Pak se vám na jazyku rozlije příjemné teplo a jemná vyvážená chuť, jejíž dozvuk je překvapivě dlouhý.
Delší popisek:

Pětiletý prémiový zlatý rum z Panamy

Není divu, že zlatý rum Ron Abuelo Añejo patří k nejoblíbenějším rumům, které má panamská destilérka Varela Hermanos ve svém portfoliu. Při jeho výrobě a následném zrání se podařilo snoubit to nejlepší z moderních technologií se znalostmi a zkušenostmi, které destilérka Varela Hermanos sbírá už od roku 1908, kdy vznikla.

Valera Hermanos – třtina z vlastních plantáží

Rum Abuelo Añejo vzniká fermentací melasy, což je vedlejší produkt při výrobě cukru z cukrové třtiny. Specifikem destilérky Varela Hermanos je fakt, že veškerá cukrová třtina používaná při výrobě, je z jejích vlastních plantáží. Těch má přes 1000 hektarů a je v tomto ohledu nejen panamským, ale i světovým unikátem.

Rum zraje v sudech z bílého dubového dřeva, ve kterých ještě předtím zrály whiskey a bourbon. I to je jeden z důvodů plné a nasládlé chuti. Mimo to propůjčují dubové sudy v průběhu pěti let zrání rumu Ron Abuelo Añejo zlatavou až jantarovou barvu.

Pět let zrání v tichu

Po pěti letech zrání v tichu tmavých sklepů v Panamě se tímto rumem plní skleněné lahve s typickou „pergamenovou“ etiketou a karmínovým nápisem. A pokud si ji pořídíte do svého domácího baru, pak vězte, že neuděláte chybu.

Proč právě tento rum? Pětiletý prémiový Ron Abuelo Añejo je perfektní volba, pokud chcete prémiový rum, který výborně chutná, který potěší i náročnějšího pijáka, ale zároveň neudělá díru do rozpočtu. Za příjemnou cenu dostanete produkt, který se nemusíte stydět nabídnout svým přátelům.

Náš tip Nasládlou chuť rumu Abuelo Añejo si vychutnáte nejen při popíjení samotného rumu, ale i v míchaných nápojích, kterým právě tento rum dodá příjemnou sladkost.

2008 World Beverage Competition - Platinum 2009 San Francisco World Spirits Competition - Gold 2010 San Francisco World Spirits Competition ­- Gold