Ron Abuelo

Ron Abuelo 12 let 0,7l - dárkové balení

  • Výrobce:Ron Abuelo
  • Země původu:Panama
Otevřít láhev rumu Abuelo 12 Años Gran Reserva je svátek. A tento svátek voní hned po otevření po vanilce a dubu, po chvíli možná jemně ucítíte kokos a karamel. Ostatně karamelové tóny pocítíte na jazyku hned po ochutnání, pak možná i čokoládu. Následně doušek začne hřát a jeho dozvuk je kořeněný a chutnající po dubovém dřevě.
Delší popisek:

Dvanáctiletý hnědý rum od destilérky Varela Hermanos z Panamy

Dvanáct let zrání ve speciálně vybraných sudech

Není divu – hnědý rum Abuelo 12 Años Gran Reserva z produkce největší panamské destilérky Varela Hermanos zrál opravdu v dubových sudech. A jak se říká – svůj k svému – zrál v sudech, které byly speciálně vybrané a ve kterých ještě předtím zrála kvalitní whisky. Odtud jeho zlatavá až jantarová barva a specifická dřevitá vůně.

Rum Abuelo 12 Años Gran Reserva se na trhu poprvé objevil až v roce 2009 – zlatavá tekutina vzniklá destilací z ušlechtilé panenské třtiny z vlastních plantáží a v robustní a pro destilérku Varela Hermanos typické lahvi si nicméně získala okamžitě velké množství příznivců. Pergamenový štítek Varela Hermanos je zárukou kvality, poctivého přístupu a odrazem více než stoleté tradice této panamské destilérky.

To nejlepší z Panamy v lahvi od rumu

Jeho příznivci - a patří mezi ně i ti největší znalci – o něm mluví jako o esenci toho nejlepšího z Panamy v jedné lahvi. Ve svém domácím baru by ho měl mít každý, kdo se považuje za milovníka rumů.

Proč právě tento rum? Ve třídě tmavých rumů, které zrají sedm až dvanáct let, žádný lepší nápoj pravděpodobně není. Rum Abuelo 12 Años Gran Reserva byl v roce 2010 zvolen tím absolutně nejlepším právě v této kategorii. Chcete-li si dopřát opravdu výjimečný zážitek, sáhněte po lahvi tohoto rumu.

Náš tip: Pokud si nejste jisti tím, zda vám bude chutnat dvanáct let zrající rum, pak vězte, že chuť rumu Abuelo 12 Años Gran Reserva je nasládle kořeněná, charakterní a vyzrálá, ale zároveň pořád velmi jemná.

2010 San Francisco World Spirits Competition – Double Gold 2009 San Francisco World Spirits Competition – Double Gold 2008 Pineapple Beverage Testing Institute – Bronze