Cartavio

Cartavio X.O. 0,7l (tuba)

  • Výrobce:Cartavio
  • Země původu:Peru
Jeden z nejlepších a nejméně dostupných hnědých premiových rumů na trhu. Cartavio X.O. – to je excelentní komplet rumů s průměrnou délkou zrání 18 let. Krásný na pohled, ještě lepší na chuť!
Delší popisek:

Dokonalý ve všech směrech – tak by se dal stručně popsat hnědý rum Cartavio X.O. Barva, vůně, chuť i luxusní balení, ve kterém je rum distribuován, dávají tušit, že tady půjde o vysoce nadstandardní zážitek.

Cartavio: Rafinovaná vůně, složitá chuť

Aroma tohoto rumu je rafinované. Nejprve ucítíte karamel, možná javorový sirup, pak se přidají kořeněné tóny zázvoru, vanilky a skořice, které následně uzavře vůně ovoce a ořechů. Chuť je nejprve decentně sladká, velice jemná, pak se rozvine do širokého chuťového spektra. Člověk jazykem zachytí věkovitost, chuť dřeva a tabáku a pohladí ho tóny hořké čokolády.

V chuti a ostatně i v barvě se pak odrážejí dlouhé roky zrání v sudech nejrůznějšího původu. Rum Cartavio X.O. je prémiový komplet rumů s průměrnou délkou zrání 18 let. Tmavě mahagonová hřejivá barva je pak odrazem faktu, že v části sudů se ještě před těmito rumy dostávala péče burbonu.

Korunní klenot destilérky Cartavio

Rum Cartavio X.O. je korunním klenotem v produkci stejnojmenné peruánské palírny Cartavio. Ta vznikla v roce 1929 a rum Caravio X.O. oficiálně uvedený na trh v roce 2009 je de facto oslavou osmdesátiletého výročí této destilérky.

Ostatně výrazná osmdesátka je i na hrdle elegantní těžké lahve ze silného skla, ve které je tento rum k dostání. Uzávěr je pak korkový a netradičně jištěný drátkem podobně jako šampaňské. Těchto lahví nevzniká mnoho, Cartavio X.O. je poměrně těžko dostupný rum a získat ho, byť v několika málo exemplářích, je malý zázrak. A našemu eshopu se tento zázrak podařilo uskutečnit.

Proč právě tento rum? Prvotřídně zpracovaný peruánský rum. Od korkového špuntu, přes extrémně jemnou chuť po poslední vlys na plechové tubě. Rum Cartavio X.O. je rumový vrchol a nepohrdne jím ani ten největší znalec rumů.

Náš tip Složitá chuť tohoto rumu si zaslouží čas na poznávání a vychutnávání. Máte volný večer a nevíte co s ním? Nalejte si sklenku. Nemáte čas? Pak sáhněte po jiné lahvi, degustaci ve spěchu si rum Cartavio X.O. nezaslouží!

Gold Award at the RumXP International Tasting Competition at the Miami Rum Renaissance Festival Beverage Testing Institute Rating: 91 International Wine & Spirits Competition Award: Silver