Millonario

Millonario 15 Solera Reserva Especial 0,7l

  • Výrobce:Millonario
  • Země původu:Peru
Pokud nějaký rum snese srovnání s rumy Zacapa, je to právě Millonario 15 Solera Reserva Especial. Tmavě hnědá barva, sladce ořechová chuť a unikátní balení v Toquilla slámě z něj dělá jednak ideální dárek, ale i skvost v domácím baru.
Delší popisek:

Jak voní a chutná sever Peru? Jako tmavě hnědý rum Millonario 15 Solera Reserva Especial, který právě tady vzniká. Paprsky slunce tady hladí cukrovou třtinu a síla, vitalita a chuť, které jim tím propůjčuje, se promítají i do tohoto rumu.

Sladce pikantní vůně a ořechová chuť

Rum Millonario 15 Solera Reserva Especial je hluboce hnědý, mahagonový , nicméně jeho barvu kvůli neprůhlednému obalu odhalíte až ve skleničce. Vůně je sladce pikantní – nosní dírky nejdříve natáhnou vůni švestek, kandovaného ovoce i sladkost melasy a exotické tóny hřebíčku, pak se přidá ještě vůně dřeva a kouře. Vůně je tak celkově velmi hutná, jako těžká opona, kterou je nutné poodkrýt.

Chuť je potom plná, sladká, ale zároveň i velice jemná. Chuťové pohárky nejprve zachytí ořechy, pak se přidá karamel, chuť dostane hloubku, tělo rumu ztěžkne a zesílí a objeví se v něm kouř. Závěr pak ale zase patří sladkosti karamelu, a to opravdu dlouho.

Lepší nežli Zacapa

Rum Millonario 15 Solera Reserva Especial od stejnojmenné destilérky Millonario z Peru se kvalitou a hodnocením – a to jak laiků, tak odborníků na přehlídkách a soutěžích – řadí k absolutní špičce ve své kategorii. Tedy v kategorii patnáctiletých rumů, jež zrají v solera systému. Rum Millonario 15 Solera Reserva Especial zrál konkrétně v takzvaném čtyřstupňovém systému, a to jak v amerických, tak v evropských dubových sudech.

A nebojte se, že byste tento rum přehlédli – je totiž balený v unikátním „kabátku“ tkaném z trávy Toquilla. Lahev je zakrytá celá, slámová čepička překrývá i hrdlo lahve a odkazuje na mistrovství peruánských žen, jež tento tradiční způsob tkaní z trávy dokonale ovládají a dodnes si ho předávají z generace na generaci. Mimochodem, ze stejného materiálu jsou tkány a vyráběny v originální podobě klobouky typy Panama.

Proč právě tento rum Protože ve své kategorii prémiových rumů se nejen vyrovná stejně starému rumu Zacapa, ale podle mnohých ho i předčí – jak svou sladce kořeněnou vůní, tak plnou a sladkou chutí. Jde tedy o opravdu výborný rum, který je navrch krásně a originálně lahvován.

Náš tip Pokud chcete někoho, kdo má rád sladké, zasvětit do tajů a tajemství rumů, pak sáhněte právě po rumu Millonario 15 Solera Reserva Especial – je totiž výrazně sladký. Oživí i tmavé rumové koktejly – na druhou stranu je ho do nich možná trochu škoda.

Gold medal at the international rum competition Master Award at Rum Master 2012 Internationl Spirits awards 2009 - gold