Millonario

Millonario X.O. 0,7l

  • Výrobce:Millonario
  • Země původu:Peru
Jeden z nejlepších a vůbec neoblíbenějších luxusních rumů. Millonario X.O. je delikátní komplet rumů, které zrají v průměru dvacet let. Krémovitá, sladká a neuvěřitelně jemná chuť, která vynikne i ve formě luxusního digestivu po slavnostním jídle.
Delší popisek:

Lahev na první pohled připomíná velký flakon nějakého luxusního parfému. Nenechte se ale mýlit, uvnitř lahve s nápisem Millonario X.O. není vzácná vůně, nýbrž neméně vzácný luxusní rum.

Rum Millonario X.O. mnozí považují za vůbec nejlepší rum na světě. Jeho vůně je sladká, velmi bohatá, někde vzadu lehce kořeněná. V prvních okamžicích po ochutnání cítí člověk stejnou sladkost na jazyku, zápětí ale horní patro polechtají karamel, chuť kávy, kandované ovoce a vanilka. Závěr je pak dlouhý, sladký a lehce skořicový.

Millonario X.O. - jeden z nejlepších peruánských rumů

Upíjet po doušcích ze sklenky hnědý rum Millonario X.O. je luxusní zážitek. Aby také ne, jde nejen o jeden z nejlepších produktů stejnojmenného výrobce Millonario, ale i o jeden z nejlepších rumů z produkce Peru vůbec.

Millonario X.O. je vyváženou a delikátní směsí až dvacet let starých rumů, z nichž část zrála v sudech po burbonu, část pak v sudech po španělském sherry Pedro Ximenez takzvaným solera systémem zrání. Ve výrobě se spojily staré a moderní techniky, podařilo se snoubit umění, vědu i tradici, zapálenost peruánských mistrů s precizností moderních technologií.

Do prodeje jde každý rok jen šest tisíc lahví

Millonario X.O. je jedinečný i tím, že se ho každý rok vyprodukuje jen zhruba 6000 lahví – a díky jeho pověsti je o ně logicky obrovský zájem. Exkluzivitě samozřejmě odpovídá i cena, která je, řekněme, mírně nadstandardní.

Nicméně pokud patříte k opravdovým milovníkům a znalcům rumu, pak víte, že mít doma v barovém stolku krásnou a těžkou lahev s tímto lahodným nápojem, je nutnost a zároveň obrovská radost.

Proč právě tento rumRum Millonario X.O. je nejen výborným rumem k labužnickému popíjení po večerech, ale i rumem, který je ideální jako digestiv, tedy jako nápoj po jídle, který podporuje trávení. Ideální je prý si ho po jídle dopřát s kouskem tmavé čokolády, pak prý má na trávení ten nejlepší vliv.

Náš tipDíky svému luxusnímu a designově vyvedenému balení je rum Millionario X.O. ideálním dárkem, pokud se chcete opravdu blýsknout. Lahev i její obsah jsou nejen symbolem prvotřídní kvality, ale k obdarovanému vysílají vzkaz, že si ho opravdu vážíte.

The 2012 Rum Howler Award for the Best Rum Spirits Business Super Premuim Rum 2009: Gold The Rum Masters London Winner