Dominikánská republika rumy

Stala se útočištěm těch, kteří po převratu na konci 50. let utekli z Kuby. A tím pádem i novou rumovou velmocí. Dominikánská republika od té doby navazuje na tradici velmi kvalitních kubánských rumů. Není divu, že rumy z této oblasti patří ke světové špičce pro svojí vynikající chuť, která je výsledkem poctivé práce a kvalitních surovin.

 

Ptáte se, kdy koupit rum z Dominikánské republiky?

 

  • když chcete rum, ve kterém bije kubánské srdce. Cubanacán, Cubaney, Guantanamera, ale i Presidente inspirovaný kubánským národním hrdinou. Všechny tyto rumy vyrábí firma Oliver&Oliver, kterou vedou potomci těch, kteří do Dominikány přišli právě z Kuby.
  • když chcete rum z velmi limitované, ale o to kvalitnější edice. Kromě masových značek se v Oliver&Oliver specializují na malé edice kvalitních rumů. Patří mezi ně například Unhiq nebo Opthimus. Od každé z těchto značek jde každý rok do prodeje jen pár tisíc kusů.
  • když chcete rum, který zatím není „provařený“. Z Dominikánské republiky pochází několik značek, které v Evropě zatím mnoho lidí nezná, ale jsou nesmírně kvalitní. Ať už je to Santo Domingo, Guantanamera nebo Cubanacán, které vznikly až v posledních letech.
  • když toužíte po takzvaném robusta rumu. Robusta rumy jsou ty, které vynikají velmi výraznou a specifickou vůní, na kterou navazuje neméně výrazná chuť. V Dominikáně jsou poměrně zastoupené. A příkladem mohou být například rumy Cubaney nebo Quorhum.
  • když chcete rum vyrobený přímo z čerstvé šťávy. A nikoliv z melasy, jak je to u většiny rumů. Rumy vyrobené z čerstvé šťávy mají specifickou chuť a jsou čistší jednak v barvě a jednak prý i v působení na organismus. Patří mezi ně například značka Presidente.