Brugal

Brugal Añejo

  • Výrobce:Brugal
  • Země původu:Dominikánska republika
Vychutnejte si ho v koktejlu Cuba Libre, se zázvorovou limonádou, nebo samotný jen tak. Hnědý rum Brugal Añejo z Dominikánské republiky je skvělým koktejlovým rumem a zároveň nejpopulárnější rumovou značkou v Karibiku. Musíte zkusit! Možná si při pohledu na hnědý rum Brugal Añejo vzpomenete na pohádku o Chytré horákyni – o té, co se oblékla do rybářské sítě a tvrdila, že je oblečená, neoblečená. Do sítí je zabalený i tento rum z Dominikánské republiky. Nicméně ještě lepší než obal lahve je její obsah.
Delší popisek:

Když rum v lahvi září…

Hnědý rum Brugal Añejo v klasické lahvi krásně září a společně s modrou etiketou vytváří krásný kontrast. Voní po sladkém a šťavnatém ovoci, po karamelu a datlích a někde na pozadí vám neutečou ani jemné kouřové tóny. Nicméně ne příliš výrazné.

Chuť je jemná, příjemně sladká. Opět s dominantními tóny ovoce. Výraznou dřevitost ani zemitost, případně silné tóny koření v ní ale nečekejte. Vše je jen jemně naznačeno a z jazyka to zmizí za pár chvil. Aby ne – rum Brugal Añejo je mladý a nestihl ze sudů nasát tak výrazné aroma. Na chuť je ale rozhodně příjemný.

Chutná znalcům i nováčkům

Rum Brugal Añejo respektují znalci a chutná i nováčkům. Jde o blend tří až pětiletých rumů, které byly destilovány z fermentované melasy a následně zrály v sudech po bourbonu a whisky. A to v jednom ze tří podniků, které jsou v Dominikánské republice sdružené pod hlavičkou původně rodinného podniku Brugal.

Mimochodem – historie této značky se začala psát už v roce 1888 a kvalita rumů Brugal je od té doby konstantní a opravdu vysoká.

Hnědý Brugal Añejo je ideálním rumem do koktejlů i do long drinků. Rozhodně nic nezkazíte, pokud z něho svým přátelům namícháte koktejl Cuba Libre. Právě k přípravě tohoto nápoje znalci pětiletý rum Brugal doporučují. Popíjet ho ale samozřejmě můžete i samotný. Brugal Añejo má i nižší obsah alkoholu než jiné rumy – 38 objemových procent.

V rumových obchodech jste ho dříve mohli objevit i v jiném balení, to nové, s modrým štítkem a zlatou síťovinou je ale mnohem atraktivnější.

Proč právě tento rum?Protože jde o nejpopulárnější značku nejen v Dominikánské republice, ale i v celém Karibiku. Tedy zemi, která je skvělými rumy proslulá. Popíjejí ho tady nejen turisté, ale ve velkém i místní. Lepší důkaz kvality snad ani nemůžete dostat!

Náš tipHnědý dominikánský rum Brugal Añejo je skvělý do koktejlů, to už jsme zmínili, zkuste ho ale trochu netradičně smíchat se zázvorovou limonádou a dozdobit kouskem limetky. Objevuje se i tip, přihodit do sklenky s čistým rumem pár kousků šťavnatého ovoce